600 tysięcy graczy online. New World pisze historię dla gatunku MMORPG

Dodany przez guru prawie 3 lata temu
43 26942
600 tysięcy graczy online. New World pisze historię dla gatunku MMORPG

Gatunek MMORPG istnieje od dwudziestu czterech lat, dwudziestu pięciu lat, może dwudziestu sześciu lat (zależy, jaki tytuł uznamy za “ojca”)…

… ale na palcach jednej ręki moglibyśmy policzyć gry Massively Multiplayer Online, które zdołały przyciągnąć do siebie (w jednym momencie) powyżej pół miliona osób.

Dzisiaj do tej, bądź co bądź, elitarnej grupy dołączył właśnie New World.

Liczba graczy online na Steamie przekroczyła już 600k, a to pewnie nie jest ostatnie słowo “Nowego Świata”. Przy optymistycznych wiatrach jeszcze dzisiaj dobijemy do 700k, a może nawet 800k. Jeśli tak się stanie, New World stanie się TOP1 na platformie...

UPDATE: 700k przekroczone!

To nie tylko najlepszy wynik dla gier MMORPG na Steamie, ale także jeden z najlepszych wyników w historii całego platformy Valve.

Tylko PlayerUnknown’s Battlegrounds (3,2 mln), Counter Strike: Global Offensive (1,3 mln), Dota 2 (1,2 mln) oraz Cyberpunk 2077 (830k) zdołały osiągnąć lepsze rezultaty na Steamie, jeśli chodzi o równocześnie zalogowanych użytkowników.

via SteamCharts.com

Można nie lubić New World, można go nawet - ekhm, ekhm - hejtować, ale nie można zaprzeczyć, że mamy do czynienia z jedną z największych premier ostatnich lat.

Strach pomyśleć, jaki wynik osiągnąłby New World, gdyby Amazon zdecydowało się stworzyć i wypuścić dzisiaj także wersje konsolowe (na PlayStation 4, PlayStation 5, XBOX One, XBOX Series X, Nintendo Switch). Bo póki co ten MMORPG jest dostępny tylko na Steamie.


43 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube