94% pozytywnych recenzji i rekord graczy online. Final Fantasy XIV triumfuje

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
18 6256
94% pozytywnych recenzji i rekord graczy online. Final Fantasy XIV triumfuje

I ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Final Fantasy XIV wygryzł World of Warcraft i stał się nowym (lepszym) “Królem MMORPG”?

Pomimo wczorajszych problemów z kolejkami, FFXIV pobił własne rekordy popularności np. Na Steamie. W szczytowym momencie obserwowaliśmy tam nawet 87 tysięcy graczy online (rekord pobity o 20k).

A biorąc pod uwagę, że przynajmniej połowa graczy FFXIV bawi się poza platformą Valve, to europejsko-amerykańska wersja gry na pewno miała 150-200 tysięcy osób online.

A japońska (najpopularniejsza ze wszystkich) pewnie drugie tyle…

Jeszcze okazalej wyglądają ostatnie oceny na Steamie, czyli takie, które zostały opublikowane w ostatnich godzinach, dniach lub tygodniach. Tutaj Final Fantasy XIV może się pochwalić… 94% pozytywnych recenzji. 

To drugi (za Old School RuneScape) najlepszy wynik spośród produktów MMORPG dostępnych na Steamie. To chyba coś znaczy, prawda?

Dodatek “Endwalker” (będący ukoronowaniem całej historii A Realm Reborn) oficjalnie startuje 7 grudnia, ale wszyscy Pre-Orderowcy mogą grać już od wczoraj. Stąd właśnie tak wielkie zainteresowanie “czternastką”, które może jeszcze bardzej przybrać na sile. 

I przypominamy po raz enty, że Final Fantasy XIV to w 40% gra Free-To-Play. Do 60 lvl (podstawka + pierwszy dodatek “Heavensward”) można bawić się zupełnie za darmo.

TUTAJ


18 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube