Przedstawiciele najlepszych gildii w MU Online Global spotkali się ws. masowych hack'ów. Zażądali od Webzenu zdecydowanego działania, inaczej... przestaną kupować coiny, zablokują market i ekonomię gry

Dodany przez guru około 10 lat temu
17 25338
Przedstawiciele najlepszych gildii w MU Online Global spotkali się ws. masowych hack'ów. Zażądali od Webzenu zdecydowanego działania, inaczej... przestaną kupować coiny, zablokują market i ekonomię gry

Może zacznijmy od otwartego listu napisanego w kilku językach i skierowanego do Webzena ws. masowych hack’ów, które doprowadzają do tego, że można ukraść komuś konto, nie znając nawet jego hasła.

Podpisali się pod nim liderzy, przedstawieciele najlepszych gildii w MU Online, co daje w sumie ok. 2000 osób, absolutne TOP. Najlepsi z najlepszych ze wszystkich serwerów.

Jesteśmy GMami najważniejszych gildii i sojuszów Helheimu, wielu z nas nie lubi się wzajemnie, ale nasze zróżnicowane poglądy odstawiamy na bok aby pokazać wam(Webzen), że chcemy rozwiązania tego problemu. Mieliśmy spotkanie 6 czerwca 2014 roku. Razem reprezentujemy główne sojusze(Dominion, Fedaikin, Poland, SpartanS and VzlaPr0) co daje około 2000 najlepszych graczy.

To czego chcemy od was(Webzen) to rozwiązanie problemu masowych hacków przez, które jeden lub kilku ludzi może okraść konto bez znajomości hasła. Po pierwsze jest absolutnie koniecznie aby Webzen zidentyfikował i rozwiązał problem buga logowania. Bez tego każdy z nas może być okradziony(nie tylko na Helheimie, ale także na Midgardzie i Titanie) Chcielibyśmy aby poszkodowani przez hacki odzyskali swoje konta i przedmioty, niektórzy gracze stracili więcej niż jedno konto. Na dzień dzisiejszy możemy poradzić aby zaprzestać kupować coiny. Nie mamy żadnego interesu w tym aby wydawać pieniądze na wasz rachunek(webzen) jeżeli istnieje tak duże prawdopodobieństwo bycia okradzionym z naszych dóbr w grze.

Zauważcie, że jest to dopiero pierwszy krok jaki poczyniliśmy. Jeżeli zostaniemy zignorowani posuniemy się znacznie dalej, w następstwie tego posuniemy się do drogi prawnej, której w rzeczy samej wolelibyśmy uniknąć.

nasze (P2P) natychmiastowe działania:

1. Zaprzestanie kupna coinów- jeśli pomnożymy liczbę aktywnych graczy w MU(około 100 dolarów na miesiąc na kilka kont), Webzen może stracić około 200 tysięcy dolarów przez miesiąc, oczywiście jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania( tj. około 50% dochodów z serwera Helheim, oficjalnie webzen zarabia około 1 miliona dolarów miesięcznie). Jeżeli przestaniemy wydawać pieniądze jesteśmy pewni, że Webzen tego nie zignoruje.

2. Zamrozimy market- Gracze przestaną kupować jakiekolwiek itemy ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo utraty ich, co zatrzyma hackerom zyski.

3. Przestaniemy wspierać market- GMowie tych sojuszów przestaną wspierać transakcje o dużej wartości, koniec z transakcjami z zaufanym GMem.

Wasze(Webzen) natychmiastowe działania:

1. Rozwiązanie problemu okradanie kont poprzez znajomość ID(bez wymogu znajomości hasła). Wymaga to poważnego podejścia do problemu logowania.(Nie jesteśmy pewni czy hackerzy mogą wejść na konto jedynie przez znajomość ID, ale wiemy, że jest to dla nich niezwykle łatwe)

2. Zwrot każdej ukradzionej rzeczy do odpowiednio przypisanych kont. Jeżeli kont jest zbyt dużo wymagamy od was przystąpienia do tzw. „rollbacka”(Oczywiście dopiero po wykonaniu pierwszego kroku i zakupiony coiny muszą być zwrócone jeżeli dojdzie do „rollbacka”).

3. Stworzyć funkcjonalny system wsparcia przez wiadomości MMS, które informować będą graczy od czasu do czasu co dzieje się na MU.(Gramy w tą grę, jesteśmy tu 24/7, jesteśmy waszym najlepszym źródłem informacji, wykorzystajcie to!)

Z poważaniem, Wasi bardzo rozczarowani klienci

Żądają oni zdecydowanych działań, wprowadzenia zabezpieczeń, wyeliminowania buga, oddania kont poszkodowanym graczom. Jeśli Webzen na to nie przystanie, skończy się to zaprzestaniem kupowania coinów (podobno to nawet $200,000 zysku miesięcznie dla firmy), wspierania i zamrożenia marketu, co odbije się pewnie na ekonomii gry.

Spotkanie miało miejsce 6 czerwca – jest więc jeszcze za wcześno, aby mówić o jakichkolwiek efektach. Ciekawe jednak, jak to się rozwinie i czy naprawdę może dojść do przewrotu? W sumie jednak przydałoby się to w paru innych MMORPG’ach.

 

guru

 

 


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube