Rewolucja w Metin2. Wieeeelkie łączenie serwerów + czystki wśród gildii

Missing

Rzadko kiedy zdarza się, by migracja serwerów odbywała się na tak wielką skalę i z tak drastycznymi zmianami. Postacie zostaną oczywiście zachowane, ale GameForge zamierza pozbyć się nieaktywnych graczy, a co za tym idzie Gildii.

Co jeszcze? Lista Friends zostanie skasowana, a w niektórych wypadkach będziemy poproszeni… o zmianę nicka postaci.

Z resztą, najlepiej wyjaśni to wam dziesiejszy post od Metin2 Team.

Drodzy Gracze!

Nadszedł czas wyjawić Wam coś, nad czym firma Gameforge pracowała już jakiś czas. Wszyscy wiemy, że niektóre serwery znacznie się uspokoiły w przeciągu ostatnich miesięcy, zatem pomyśleliśmy, aby znów tchnąć życie w Metin2 i uczynić je bardziej ekscytującym, byłoby idealnie gdyby serwery zostały połączone.

W minionych miesiącach ciężko pracowaliśmy nad znalezieniem potrzebnych rozwiązań potrzebnych do stawieniu czoła problemowi połączenia serwerów i teraz możemy się z Wami podzielić kilkoma informacjami.

Planujemy rozpoczęcie procesu połączenia serwerów od społeczności UK w ciągu najbliższych miesięcy. Jeśli wszystko będzie działać bez zarzutu, rozpoczniemy procesy migracyjne także w innych społecznościach. Przygotujemy plan, który opublikujemy dla Was w niedalekiej przyszłości.

Poniżej przedstawiamy kilka interesujących informacji dotyczących połączenia serwerów:

 • Połączymy wszystkie wymagane serwery (możliwie 2 do 4) w nowy serwer
 • Zorganizujemy ankiety dotyczące nazewnictwa nowych serwerów
 • Tereny gildyjne zostaną skasowane (wiemy, że w utworzenie ich włożyliście wiele wysiłku, ale nie ma obecnie żadnej możliwości technicznej, aby przenieść tereny gildyjne z 4 serwerów na jeden wspólny)
 • Lista przyjaciół zostanie skasowana (jest to wymagane z powodu zmian nazw postaci)
 • Gildia zostanie przeniesiona tylko w przypadku, gdy jej lider był aktywny w ciągu ostatnich 30 dni przed połączeniem serwerów, a liczebność graczy w gildii wynosi minimum dwóch
 • W przypadku konfliktu nazw gildii, zostaną dodane suffixy do nazw np. Pr0GildiaS1 Pr0GildiaS2..itd
 • W przypadku konfliktu nazw postaci, po połączeniu przy pierwszym zalogowaniu, każdy z graczy ujrzy komunikat z zapytaniem o nową nazwę gracza (wymóg ten będzie dotyczyć graczy o niższym poziomie)
 • W przypadku posiadania większej ilości postaci na serwerach, które zostaną połączone, będzie jednorazowa możliwość wyboru tylko 4 postaci, które zostaną zachowane na nowym serwerze.
 • Przykładowo Monastyr i Obsydian zostaną połączone, a gracz posiada po 3 postaci na każdym z serwerów co daje w sumie 6 grywalnych postaci - po migracji będzie zobowiązany wybrać maksymalnie 4 postaci, które zostaną przeniesione na nowy serwer w obrębie jednego konta
 • Zostaną rozesłane specjalne wiadomości na skrzynki pocztowe, na forum pojawią się szczegółowe informacje o tym, co należy uczynić, aby zabezpieczyć swoje przedmioty i przenieść je na nowy serwer
 • Hala sław (ranking) ze starych serwerów zostanie zachowana na naszej stronie głównej

Prosimy potraktować to ogłoszenie jako zbiór informacji, które mogą jeszcze ulec zmianie bądź przekształcić się w coś zupełnie nowego.

Na polskim forum gry rozgorzała już burzliwa dyskusja. Jednym się to podoba, innym nie.

Zapraszam do komentowania.

Dzięki Mesjah.

 

guru

 

 

Zobacz także

52 komentarzy