Spadająca populacja? Guild Wars 2 wprowadzi MEGASERWER

Missing

Spadająca populacja? Broń Boże, zaraz pewnie uznalibyście to za objaw hejtingu w stronę GW2. Przedstawmy sprawę oczyma ArenaNet, jak oni to widzą.

Megaserwer to megaserwer. Nie będziemy dłużej ograniczani do grania na danej mapie, danego serwera – Megaserwer, a raczej specjalny system połączy poszczególne serwery z danej wersji językowej (anglojęzyczny gracze nie zostaną wymieszani np. z Francuzami). Będzie również działał specjalny algorytm, który obliczy nasze preferencje i umieści w odpowiednim "megaserwerze". 

W systemie megaserver gracze nie będą rozdzieleni pomiędzy kopiami tej samej mapy w oparciu o serwer domowy jaki wybrali przy tworzeniu postaci. Zamiast tego znajdą się na mapie przydzielonej przez stworzony przez nas system. System bierze pod uwagę drużynę, gildię, język, serwer domowy oraz kilka innych czynników, aby dopasować mapę, na którą wchodzicie. Zwiększy to szansę na częstsze spotykanie tych samych osób oraz grę w towarzystwie graczy o podobnych zainteresowaniach.

Megaserver bilansuje obciążenie ilości graczy. Zbiera dane o was takie jak: drużyna, gildia, język, serwer domowy.

Największą korzyścią nowego systemu jest to, że zawsze i bez względu na porę dnia na mapie znajdą się inni gracze. Niektóre z map mają zazwyczaj niewielką populację, nowy system zapewni większą populację na tych mapach abyście byli bardziej zadowoleni z rozgrywki i mogli doświadczyć wszystkich rozrywek na tychże lokacjach.

System megaserver sprawia, że zawartość otwartego świata jest bardziej dostępna. Trudnej zadania czy główne wydarzenia Living World zazwyczaj wymagają wysiłku grupowego do pomyślnego ukończenia, co w godzinach z mniejszym zaludnieniem serwerów mogło być trudne do osiągnięcia. Teraz w PvE będzie łatwiej znaleźć mapę z wystarczającą ilością graczy do ukończenia aktywności grupowych.

Na podstawie danych tworzony jest ranking wszystkich kopii mapy poprzez przyznawanie każdej oceny punktowej. Zostaniecie umieszczeni na mapie, która osiągnie najwyższy wynik i będzie ona najbardziej powiązana z wami.

via GuildWars.pl

Wyniki badania ArenaNet nt. ewentualnego zwiększenia aktywności i populacji po wprowadzeniu Megaserwera:

Premiera 15 kwietnia. Na początek zmiany dotkną mapy 1-15 lvl, główne miasta oraz PvP Lobby. W późniejszym czasie Megaserwer zostanie przeniesiony na całą Tyrię. Amen.

EU nie zagrają z USA i odwrotnie. 

PS W sumie MEGASERWER brzmi lepiej od Server Merging:)

 

guru

 

 

Zobacz także

54 komentarzy