Afrykańskie The Wagadu Chronicles nie poddaje się, chociaż Riot Games je porzuciło!

Dodany przez PefriX około 2 miesiące temu
14 1912
Afrykańskie The Wagadu Chronicles nie poddaje się, chociaż Riot Games je porzuciło!

Napisać, że The Wagadu Chronicles nie odniosło sukcesu, to jak nic nie napisać. Według statystyk na Steamie, w afrykańskie MMO grają średnio 2 osoby, w porywach do 3 graczy. Recenzje również nie zachwycają, a oskarżenia o Pay-to-Win zdecydowanie nie pomagają. Generalnie wygląda na to, że twórcy skupili się na aspektach wizualnych oraz chęci przedstawienia afrykańskiej kultury, ale kosztem… rozgrywki. Ta jest tam znikoma i przysypana grindem.

Twórcy jednak się nie poddają! Twin Drums zapowiedziało, że w roku 2024 będą dalej rozwijali The Wagadu Chronicles. Rzucili nieco światła na roadmapę gry, z której dowiemy się o chęci wprowadzenia petów, a także żeglowania. W planach jest także nowa współpraca z innym inwestorem, mającym zapewnić płynność finansową projektu. Co jednak z Riot Games?

Riot Games wycofało się z projektu. W 2020 roku przekazało na jego rzecz 10 milionów dolarów, ale pod koniec 2023 roku twórcy League of Legends postanowili zakończyć współpracę z wszystkimi, zewnętrznymi grami. The Wagadu Chronicles nie otrzyma więc dalszego finansowania z tej strony, ale ponoć deweloperzy mają już na oku innego sponsora. Detali jednak jeszcze nie ujawniono, niemniej dzięki temu pojawi się wsparcie dla języka francuskiego, brazylijskiego oraz hiszpańskiego.

The Wagadu Chronicles opuści Early Access w 2025 roku. Grę znajdziecie na Steamie.


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube