Akshan jeszcze nie trafił do League of Legends, a już budzi kontrowersje swoim wskrzeszaniem

League of Legends ostatnio szaleje z nowościami. Poniżej znajdziecie zapowiedź i prezentację nowej postaci, a także specjalne wydarzenie, które już trafiło do gry. Wydarzenie jest o tyle unikalne, że związane z nadchodzącą grą Ruined King: A League of Legends Story. Jest to zatem fabularny smaczek dla osób śledzących historię świata Runeterra.  Na górze znajdziecie nawet dedykowany film, a tutaj komiks. Osoby chcące być na bieżąco z fabułą, mogą zaś skorzystać z tego wideo.

Warto dodać, że Riot pokusił się również o wprowadzenie kilku smaczków również do innych swoich gier, jak np. Wild Rift czy Teamfight Tactics. Przykładowo, Valorant dostanie dedykowaną temu wydarzeniu serię skórek do broni, a Legends of Runeterra nowe postacie: Viego i Akshana.

Jeśli chodzi o tego ostatniego, to wiemy już, jak będzie prezentował się w League of Legends. Fabularnie odegra podobno ogromną rolę w uratowaniu całego świata, do tego w polskiej wersji językowej krzyczy „kotwiczka”, a to wszystko uzupełnia garść kontrowersji.

Akshan (pełni rolę zabójcy) jeszcze nie wyszedł (pojawi się 22 lipca), ale opis jego umiejętności już budzi sporo emocji – w końcu będzie mógł wskrzesić nawet całą drużynę (przy spełnieniu określonych warunków, oczywiście)!

Umiejętność bierna — Nieczysta Walka

Co trzy trafienia od ataków Akshana i umiejętności zadających obrażenia, zadaje fizyczne obrażenia eksplozywne. Jeśli celem był bohater, Akshan zyskuje również tarczę.

Po ataku Akshan wymierza drugi atak, który zadaje zmniejszone obrażenia fizyczne. Drugi strzał można anulować, tak jak zwykły atak podstawowy. Jeśli Akshan anuluje drugi strzał, zyskuje krótkotrwałą premię do prędkości ruchu.

Q — Mścigerang

Akshan rzuca bumerangiem, który zadaje obrażenia fizyczne i ujawnia trafionych wrogów, wydłużając zasięg za każdym razem, gdy trafi wroga. Wrogowie mogą zostać trafieni raz, gdy bumerang się oddala i raz, gdy wraca do Akshana.

W — Czas Na Bunt

Biernie: Gdy wrodzy bohaterowie zabiją jednego z sojuszników Akshana, zostają oznaczeni jako dranie. Gdy Akshan weźmie udział w zabójstwie drania, zyskuje dodatkowe złoto, a wszyscy sojusznicy zabici przez tego drania zostają wskrzeszeni w swojej bazie. Status drania zostaje usunięty ze wszystkich innych wrogów.

Użycie: Akshan zyskuje kamuflaż na krótki czas lub, jeśli znajduje się w pobliżu terenu, na czas nieokreślony. W tym czasie Akshan może dostrzec ślady prowadzące do drani i zyskuje prędkość ruchu oraz regenerację many, gdy zmierza w ich kierunku.

E — Bohaterski Skok

Akshan wystrzeliwuje kotwiczkę, która osadza się w pierwszym trafionym terenie. Gdy jest już osadzona, może ponownie użyć tej umiejętności, aby przemieścić się na linie dookoła terenu w kierunku użycia, wystrzeliwując przy tym pociski zadające obrażenia fizyczne wycelowane we wrogów, którzy znajdują się najbliżej. Podczas przemieszczania się może raz jeszcze użyć tej umiejętności, by skoczyć w kierunku kursora i oddać ostatni strzał.

Czas odnowienia Bohaterskiego Skoku resetuje się, gdy Akshan bierze udział w zabójstwie wrogiego bohatera.

R — Kara

Akshan namierza się na wrogiego bohatera i zaczyna ładować moc swojego pistoletu, by zebrać pociski. Pod koniec działania lub po ponownym użyciu umiejętności Akshan wystrzeliwuje zgromadzone pociski, które zadają obrażenia fizyczne zależne od brakującego zdrowia po trafieniu pierwszego stwora, bohatera lub budowli.

Akshan może normalnie się poruszać i wykonywać Bohaterski Skok podczas ładowania i wymierzania Kary.

Akshana i jego kotwiczkę mamy z głowy, pora zatem na wydarzenie, które już trwa w League of Legends. Wydarzenie Strażnicy Światła w grach Riot Games dostępne jest od 8 lipca do 10 sierpnia 2021 r. Z czego możecie korzystać?

Przygoda fabularna: Strażnicy Powstają

Werbujcie niesforną drużynę i działajcie w całej Runeterze, by stworzyć niepowstrzymaną siłę światła. Strażnicy Powstają to przygoda fabularna w kliencie, w której wraz z rozwojem historii możecie wybrać swoją ścieżkę. Każdego tygodnia odkrywajcie nowe regiony, werbujcie rekrutów i grajcie w gry, aby odblokować nagrody.

Nowy tryb gry: Superksięga Czarów

Jakie wymarzone zagrania moglibyście wykonać dzięki superumiejętności innego bohatera? Superksięga Czarów pozwala wybrać jedną z trzech losowych superumiejętności na miejsce jednego czaru przywoływacza. Doświadczcie szaleństwa dzięki przyspieszonej rozgrywce, różnym celom i unikalnej Zniszczonej mapie.

Poza tym do gry trafiła dedykowana seria skórek, a raczej dwie serie: Strażnicy oraz Zniszczeni. Do tego możecie nabyć przepustkę wydarzenia z dedykowanymi zadaniami. Pełen opis wszystkich nowości oraz zmian znajdziecie tutaj.

Zobacz także

9 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz