Albion Online nigdy nie był tak popularny. Rekordowa liczba graczy!

Cbvdnia

Było pewne, że darmowa wersja Albion Online spowoduje napływ sporej grupy osób, która słyszała o grze, ale ze względu na model Buy-To-Play nie mogła (albo nie chciała) jej wypróbować. Teraz mają taką szansę. 

Twórcy Albion Online przyznali w weekendowym komunikacie, że notują „rekordową liczbę graczy”. Serwery nadal są przeciążone, ale część problemów z pierwszych 48 godzin od transformacji została już zażegnana. 

Na samym Steamie mieliśmy wczoraj prawie 11 tys. osób. Dwa lub trzy razy tyle bawi się pewnie na zwykłym kliencie. 

Nadal jednak – to też wyczytaliśmy w komunikacie – będziemy świadkami kolejek w najbardziej „ściskowych” momentach W Europie godziny szczytu przypadają między 17:00 a 21:00 czasu polskiego. 

Jesteśmy jednak ciekawi, ile potrwa taki stan rzeczy? Albion Online to hardkorowy MMORPG, gdzie po śmierci możemy stracić cały nasz dobytek i ekwipunek. Dochodzi do tego sporo grindu i farmienia materiałów. Jest kwestią czasu, kiedy „słabsze” osoby wymiękną i odpuszczą sobie dalszą przygodę. 

Może potrwa do kilka dni, może kilka tygodni, ale już wkrótce Albion Online powinien trochę odsapnąć. Na serwerze zostaną tylko te osoby, które rzeczywiście zamierzają kontynuować zabawę. Do tego momentu musicie się liczyć z tłumami ludzi. 

Ale czy to coś złego? Chyba nie. Przynajmniej czujemy się jak w prawdziwej masowej grze. 

Zagracie TUTAJ

Zobacz także

33 komentarzy