Albion Online – od niszowej gry do pierwszej ligi MMORPG (w cztery lata)

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
14 5450
Albion Online – od niszowej gry do pierwszej ligi MMORPG (w cztery lata)

Wszyscy się chyba zgodzimy, że Albion Online to jedno z największych POZYTYWNYCH zaskoczeń ostatnich lat i dowód na to, że gry MMORPG wcale nie muszą być casualowymi “mmobilkami”, aby osiągnąć wielki sukces.

No bo zobaczcie. Albion Online startował z absolutnej niszy. Od kompletnie nieznanej firmy Sandbox Interactive, z “taką sobie” grafiką, brakiem zadań, brakiem liniowości, brakiem typowych klas postaci oraz hardkorowymi zasadami, które pozwalały – w niektórych strefach – zabijać innych graczy i zgarniać loot z ich ciał.

Tymczasem w cztery lata – w miniony weekend obchodziliśmy urodziny – Albion Online wyrósł na jednego z najpopularniejszych MMORPG na rynku, który przebojem wdarł się do pierwszej ligi naszego gatunku.

Pod względem liczby aktywnych graczy Albion Online bije na głowę Lord of the Rings Onine, Guild Wars 2, Star Wars The Old Republic, Tibię, Aion, Lineage 2, ArcheAge, TERA Online oraz inne czołowe produkcje.

Dzienna liczba aktywnych graczy przekroczyła 270 tysięcy!!!

We wrześniu 2020r. populacja Albionu osiągnęła nowy rekord średnio 125 000 użytkowników dziennie, co było spowodowane przez aktualizację Rise of Avalon i wprowadzenie dwóch nowych języków w grze: chińskiego i koreańskiego. Trend utrzymywał się przez resztę roku 2020 i w 2021, kiedy to w marcu osiągnęliśmy nowy szczyt 140 000 graczy i nie przestawał, a liczba graczy wręcz eksplodowała w ostatnich miesiącach i prawie dwukrotnie przebiła poprzedni rekord.

9 czerwca 2021r. Albion Online osiągnął ważny kamień milowy na swojej drodze do stania się prawdziwie wieloplatformową grą Sandbox MMORPG: wtedy miała miejsce oficjalna premiera mobilna. Stanowiąc nasz kluczowy cel od samego początku rozwoju gry prawie dziesięć lat temu, globalna premiera w Apple App Store i Google Play Store stanowiła kolejny, ogromny krok otwierający świat Albionu dla niezliczonych nowych graczy, a także umożliwiający doświadczonym graczom grę w Albion Online gdzie i kiedy chcą. Premiera światowa, połączona z ekskluzywną nagrodą cross-playową za grę zarówno na telefonie, jak i komputerze, ściągnęła do gry niespotykaną dotychczas liczbę graczy. W tygodniu po premierze Albion przebił poprzedni rekord wszech czasów i osiągnął średnio 270 000 aktywnych graczy dziennie, tym samym prawie podwajając poprzedni rekord.

Całkowicie zasłużony wynik, bo kto jak kto, ale ale Albion Online zasługuje na wszelkie słowa uznania. To także przykład dla innych producentów, którzy boją się wydawać tak “hardkorowe” gry. Na rynku jest jeszcze miejsce…

"Energia i poświęcenie społeczności Albionu stanowi dla nas ciągłą inspiracje do pracy nad uczynieniem świata Albionu coraz lepszym. Świętując kolejny niesamowity rok Albion Online pragniemy podziękować z całego serca Wam, społeczności Albion Online, za Wasze wsparcie. Nie możemy się doczekać osiągania nowych szczytów z grą i społecznością w przyszłym roku (i dalej) i mamy nadzieję, że jesteście tak samo podekscytowani przyszłością Albionu, jak my".

Zagracie TUTAJ (w polskiej wersji językowej).


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube