Albion Online poważnie zagrożony. To może być koniec ekonomii… i koniec uczciwej gry!

Alnionek

News nadesłany przez użytkownika Deamlor. Dziękujemy!

Witam, Chciałbym prosić o nagłośnienie poniższego tematu, bo deweloperzy usuwają wpisy z oficjalnego forum oraz Reddita.

TL:DR: Gildia Iron Bank to gildia zajmująca się głównie ekonomią. Do dzisiaj była to najbogatsza gildia w grze, biorąc pod uwagę wartość aktywów. Tydzień temu stała się atakiem chińskiej firmy zajmującej się sprzedażą złota w grach, powerlevelingiem itd. Atak polegał na wykupieniu plotów w Carleone, głównie przy pomocy złota pochodzącego z kradzionych kart kredytowych, Paypalów itp. Ceny pojedynczego plota dochodziły do 50 milionów srebra, więc gildia postanowiła poświęcić wszystkie środki, aby utrzymać ploty i zgłosić problem do developerow. Firma Sandbox Interactive potwierdziła, że większość złota pochodzi z nielegalnego źródła, jednak olala temat i nie wyraziła chęci pomocy (poza zaoferowaniem 100k złota, aby uciszyć sprawę).

Prawdopodobnie za kilka miesięcy wszystkie ploty w miastach będą kontrolowane przez chińskich farmerow zlota, gdyż żadna gildia nie będzie w stanie z nimi konkurować. Takie firmy inwestują mnóstwo realnych pieniędzy, aby zrobić monopol, a następnie czerpać realny dochód ze sprzedaży złota/srebra.

Tutaj jedyny temat z Redddita, ktory nie został usunięty i w którym jest kilka odpowiedzi devów. Nie oddaje jednak w pełni powagi sytuacji. 

https://www.reddit.com/r/albiononline/comments/6s0p7i/gold_selling_is_a_cancer_to_albion_with_systemic/

Oto odpowiedź twórców Albion Online

Zobacz także

61 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz