Ale cyrk! Twórcy The Day Before zwijają manatki po 4 dniach!

Dodany przez PefriX 6 miesięcy temu
26 8367
Ale cyrk! Twórcy The Day Before zwijają manatki po 4 dniach!

Wszyscy chyba wyczuwali w powietrzu, że The Day Before to jedno, wielkie oszustwo. Guru pisał kilka dni temu, że „cudowny projekt gry MMO” okazał się nie tym, co deklarowano. Przynajmniej działał, co już samo w sobie jest sporym zaskoczeniem. To jednak nie koniec cyrku, bo raptem po czterech dniach od premiery Early Accessu, deweloperzy zwijają manatki.

Studio Fntastic ogłosiło upadłość i zamknięcie. Niestety, The Day Before nie zarobiło na siebie i było finansową wtopą, więc teraz zespół musi się rozejść. Uzyskane pieniądze przekazane zostaną na spłatę długów, ale ekipa nie ma pieniędzy, aby rozwijać dalej projekt. Jak sami zaznaczają, przez pięć lat nie prosili graczy o żadne wsparcie (nie było pre-orderów czy kickstartera), tylko sami dzielnie pracowali nad grą. Jak widać na próżno!

Przyszłość The Day Before oraz innego projektu, Propnight, stoi pod znakiem zapytania. Póki co serwery będą działały, ale nie wiadomo, jak długo. The Day Before nie da się już kupić na Steamie, a zespół usuwa wszystkie materiały związane z grą z Sieci.

Gracze z kolei walczą o zwroty pieniędzy na platformie Valve. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ktoś grał dłużej niż 2 godziny, co nie jest wcale takie dziwne – grę zaprojektowano w taki sposób, by „tutorial” trwał jak najdłużej. Ponoć Steam w tym przypadku nie marudzi i faktycznie przychyla się do próśb o refundację.

Ekipa Fntastic może stara się zniknąć z Internetu i studio zostało rozwiązane, ale pewnie powrócą pod inną nazwą. Dlatego warto uważać, bo kto wie, czy nie zrobią powtórki z The Day Before. Jedno trzeba im jednak przyznać – dostarczyli ciekawy prezent na koniec roku. (•́⍜•̀)


26 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube