Ale World of Warcraft ma się znakomicie – twierdzi Blizzard

2021 02 19 232852

Streamerzy uciekający do Final Fantasy XIV, content-creatorzy kończący przygodę z WoW-em, gracze anulujący swoje subskrypcje…

Obraz World of Warcraft z ostatnich tygodni to obraz gry wyklętej, hejtowanej, ze wściekłą społecznością, której nie podoba się obecna zawartość i kierunek rozwoju obrany przez producentów.

***

***

Z drugiej strony mamy jednak raport finansowy Activision-Blizzard, w którym słyszymy o bardzo dobrej, wręcz fantastycznej kondycji World of Warcraft. I to pomimo rewelacji o straconym milionie graczy. 

Przychody w drugim kwartale podobno wzrosły o dwucyfrową wartość rok do roku (dzięki uruchomieniu Burning Crusade Classic), zwiększyła się także liczba abonentów i godzin spędzonym przy klasyku.

Nawet Retail “pozostaje na dobrej drodze do znacznie silniejszego zaangażowania w tym roku niż jest to typowe dla lat bez ekspansji”.

I kolejny raz możemy żałować, że Blizzard nie podaje już dokładnej liczby subskrybentów World of Warcraft/World of Warcraft Classic.

Wtedy byłoby jasne, czy WoW nadal jest “królem MMORPG”, czy jednak Final Fantasy XIV ze swoimi 1,2 milionami abonentów (i 2 milionami aktywnych graczy łącznie) pobił już dzieło Blizzarda.

Prawdopodobnie tak, ale nie mamy żadnego potwierdzenia (i raczej nie będziemy mieć).

Zobacz także

30 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz