Amazon: “zbanowaliśmy 1600 graczy i usunęliśmy większość skopiowaniego złota”

Crawww

Po wczorajszej dramie (odkrycie kolejnego dupe-buga i zablokowanie handlu w całej grze) Amazon Games opublikował długi post, w którym…

  • Chwali się rezultatami w walce z cziterami
  • Przeprasza za niedogodności
  • Dziękuje społeczności za zaangażowanie
  • I obiecuje dalsze działania w celu poprawienia sytuacji w grze

Co do liczb, od 2 listopada permanentnie zbanowano 1600 graczy (w tym 460 graczy z wczoraj). Amazon twierdzi również, że udało im się usunąć większość złota i przedmiotów powstałych wskutek oszustw. 

Poprzez manipulację pakietami, odkryto błąd, który pozwalał graczom na duplikowanie monet i zasobów w grze. Zbanowaliśmy ponad 1200 graczy, usuwając ich przedmioty z ekonomii i anulując ich aukcje w placówkach handlowych. Podjęliśmy zdecydowane działania przeciwko takim osobom po raz pierwszy 2 listopada, trwale blokując konta najbardziej rażących przestępców, co wyeliminowało ponad 80% oszukanych monet i wartości przedmiotów z gospodarki.

Przepraszamy za wpływ, jaki wywarło to na niektórych z naszych najbardziej oddanych graczy. To przygnębiające, gdy inni oszukują, aby uzyskać to, na co tak ciężko pracowałeś, jednocześnie szkodząc gospodarce. Zajęło nam trochę czasu, aby odkryć i zidentyfikować, gdzie wylądowały przedmioty i moneta, ale od 15 listopada z przyjemnością informujemy, że na stałe zbanowaliśmy 460 dodatkowych graczy. Dzięki temu byliśmy w stanie usunąć 98% pozostałych oszukanych przedmiotów i monet w grze.

Pracujemy nad skróceniem czasu reakcji i zachowujemy czujność wobec graczy, którzy naruszają nasze Warunki świadczenia usług. Exploity nie będą tolerowane, a kary mogą i będą obejmować stałe bany dla graczy, którzy ich używają. Nasz zespół niestrudzenie pracuje nad kontynuowaniem naszych dochodzeń i zapobieganiem przyszłym oszustwom, poprawiając lub wymieniając systemy gier, które mogą zostać zaatakowane. Prosimy o dalsze zgłaszanie wszelkich napotkanych problemów, a my będziemy nadal podejmować natychmiastowe działania.

DZIĘKUJEMY członkom naszej społeczności za zwrócenie na to naszej uwagi; doceniamy wszystkie informacje, które przekazujesz, aby zapewnić bezpieczeństwo i zabawę w Aeternum! Chociaż zajęło trochę czasu zbadanie i wyśledzenie, gdzie oszukane przedmioty zostały umieszczone, nasza telemetria śledzi wszystkie te transakcje, więc bądźcie pewni, że możemy i znajdziemy wszystkich “złych aktorów”.

Jak myślicie? To koniec, czy za kilka dni lub tygodni usłyszymy o kolejnym bugu niszczącym gospodarkę "Nowego Świata"? 

Zobacz także

20 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz