Apex Legends nie będzie miał typowego trybu Solo na stałe

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
4 1758
Apex Legends nie będzie miał typowego trybu Solo na stałe

Gracze Apex Legends regularnie proszą o przywrócenie jakichś trybów do gry lub dodanie ich na stałe. Ostatnio udało się to z duetami, więc teraz społeczność jest przekonana, że zabawa solo będzie doskonałym rozwiązaniem w tym battle royale’u.

Sprawa nabrała takiego rozgłosu, że ekipa Respawn postanowiła zabrać głos i wyjaśnić sytuację. Otóż możliwość grania solo w Apex Legends będzie pojawiała się cyklicznie w ramach różnych wydarzeń w grze i czasami ze specjalnymi modyfikatorami. Niemniej deweloperzy nie dodadzą trybu solo na stałe do Apex Legends i to nie podlega żadnej dyskusji.

Twórcy tłumaczą, że Apex Legends zwyczajnie nie nadaje się do zabawy solo. Gra została zaprojektowana do grania w trzyosobowej drużynie i pod taki styl rozgrywki projektowane były poszczególne postacie oraz ich umiejętności. Tryb solo musiałby mieć osobny balans zdolności, a do tego Respawn jest przekonane, że zaraz wyklarowałaby się bardzo sztywna meta w której tylko kilku herosów jest używanych do grania.

Deweloperzy podkreślają, że zabawa solo to jedynie ciekawostka i odskocznia od normy w Apex Legends, a wprowadzenie takiego trybu na stałe zwyczajnie by nie działało. Co innego tyczy się duetów, które sprawdziły się w tym battle royale’u – deweloperzy nie mają mu nic do zarzucenia, a nawet są zadowoleni z jego wprowadzenia. Zaznaczają jednak, że zachowuje on kooperacyjny charakter, dlatego ma on swoje miejsce w rozgrywce.

Zwrócono również uwagę, że tryb solo często wcale nie był solo. Niektóre osoby, wiedząc, że znajdują się razem ze sobą w meczu (obserwowały swoje streamy, czy widziały w okienku zabójstw), ugadywały się na wspólne granie oraz współpracę, aby pokonać rywali i na końcu zakończyć spotkanie pojedynkiem. Takie sytuacje mogłyby zostać uniknięte, ale Respawn poinformowało, że nie ma czasu zajmować się tego typu sprawami, dlatego tryb solo nigdy nie zagości w Apex Legends na stałe. A przynajmniej nie w takiej formie, w jakim go znamy!


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube