Apex Legends oskarżone o splagiatowanie najnowszej postaci!

Dodany przez PefriX około 2 lata temu
10 3488
Apex Legends oskarżone o splagiatowanie najnowszej postaci!

Pisałem Wam niedawno o nowościach, które nadciągają do Apex Legends w ramach ósmego sezonu. Wśród nich były zmiany na pierwszej mapie, nowa broń (lever-action rifle!) oraz postać, Fuse. Ten ostatni jest teraz tematem numer jeden. Dlaczego?

Chodzi o potencjalny plagiat, a tak przynajmniej twierdzi indie studio NOWWA, odpowiadające za strzelankę BulletVille. Deweloperzy są przekonani, że Respawn skopiowało wygląd ich postaci, która „w sposób niebezpieczny” przypomina ostatniego herosa w Apex Legends. Mowa tutaj o skopiowaniu ich kosmicznego pirata, Huntera. Zwracają uwagę, że za dużo elementów się zgadza: fryzura, kolor włosów, kurtka, spodnie, opaska na oku, paski, mechaniczne ramię, a nawet charakter!

Warto tutaj zaznaczyć, że o BulletVille mieliście jeszcze prawo nie słyszeć. Ten sieciowy shooter wydany zostanie w modelu Free-to-Play, ale słowem kluczowym jest tutaj „wydany”. Oficjalnie bowiem BulletVille nie został jeszcze udostępniony graczom globalnie. Produkcja dostępna jest jedynie w ramach zamkniętej bety.

Ekipa NOWWA zaznacza jednak, że twórcy z Respawn mogli natrafić na ich Huntera w zeszłym roku, kiedy to BulletVille było prezentowane w siedzibie Electronic Arts. Doszło nawet do tego, że studio NOWWA wydało oficjalne oświadczenie:

„Jesteśmy szczęśliwi, że ekipie Apex Legends spodobał się nasz Hunter na tyle, że postanowili odtworzyć go we własnej grze – liczymy na crossover! Mimo to obawiamy się, że małe i niezależne studio, które nie wydało jeszcze swojego tytułu, w przyszłości będzie nazywane plagiatorem Apex Legends, co według nas jest niesprawiedliwe.”

Przypadkowa zbieżność? Celowe działanie? Nie mnie oceniać, różnie bywa, zwłaszcza, że ilość pomysłów/schematów jest skończona. Zdaję sobie sprawę, że ciężko wymyśleć koło na nowo. Nie mam zamiaru zatem bronić Respawn, czy ich atakować – sami oceńcie.

Zresztą, na naszym portalu często padają oskarżenia o plagiat, więc wszyscy jesteśmy już w tym temacie odpowiednio doświadczeni, prawda?:)

Od siebie dodam jedynie, że zarówno Hunter, jak i Fuse zdecydowanie bardziej przypominają mi Zane’a z Borderlands 3. To też zatem plagiat? Gracze zwracają również uwagę, że bohaterowie z BulletVille przypominają herosów z Overwatch. Ciekawa sytuacja…

Fuse pojawi się w Apex Legends 2 lutego.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube