Apex Legends otrzyma największą jak dotąd mapę i to z mobami!

Dodany przez PefriX 8 miesięcy temu
1 2081
Apex Legends otrzyma największą jak dotąd mapę i to z mobami!

Respawn pochwaliło się, że Apex Legends otrzyma sporo nowości w nowym sezonie o nazwie Ucieczka. Potwierdzono już nową postać, broń oraz mapę, więc atrakcji nie zabraknie!

Kolejną bohaterką w Apex Legends będzie Ash, znana jako „Surowca podżegaczka”. Urodzona na bezlitosnych Kresach dr Ashleigh Reid – wtedy jeszcze w ludzkiej postaci – szybko przekonała się, że może liczyć tylko na siebie.

Pewnego dnia grupa najemników zatrudniła ją do wymagającego precyzji zadania: ukraść eksperymentalne źródło paliwa, nad którym badania prowadzono w znajdującym się na Odludziach mieście Olimp. Była to idealna robota dla Reid, która od lat infiltrowała umysły naukowców i manipulowała nimi. Kiedy laboratorium uległo samozniszczeniu, zginęła. Ale nie do końca.

Jeśli chodzi o umiejętności Ash to są one następujące:

  • Zdolność taktyczna – Sidła energetyczne – Rzucasz wirujące sidła, które ranią i pętają pierwszego wroga w zasięgu.
  • Zdolność pasywna – Piętno śmierci – Mapa Ash pokazuje położenie skrzyń po poległych graczach oraz oznacza żywe osoby.
  • Zdolność specjalna – Rozdarcie fazowe – Otwierasz jednokierunkowy portal do wybranego miejsca.

Nową bronią w Apex Legends jest PM CAR (SMG), czyli wszechstronna broń typu CAR. PM to idealna broń w sytuacji, gdy walka jest nieunikniona, a Wy chcecie zostać ostatnią legendą na placu boju. Tak przynajmniej sugeruje oficjalny opis. Co zaś z mapą?

Punkt burzowy to czwarte pole bitwy w Apex Legends. Znajduje się na planecie Gaea i jest dawno zapomnianą bazą badawczą IMC, w której obecnie odbywają się Igrzyska Apex. To największa jak dotąd mapa, o 15% większa niż Skraj Świata, czyli poprzedni rekordzista. Zapewnia ona szeroki wybór różnorodnych lokacji, od tropikalnej wyspy po ogromne górskie zjeżdżalnie, dzięki którym możecie grać na większych wysokościach niż na poprzednich mapach.

W Punkcie burzowym prawie wszystkie balony zniknęły. Ich miejsce zajęły działa grawitacyjne, które stanowią doskonałą metodę na prześcignięcie pierścienia. Wskoczcie do któregoś z nich, a wystrzeli Was w z góry określonym kierunku. W powietrzu macie kontrolę nad torem lotu i możecie wylądować na bokach punktów odbioru działa grawitacyjnego, aby uniknąć pułapek i innych zagrożeń. W czasie powietrznej podróży macie również pełną kontrolę nad bronią, granatami, zdolnościami taktycznymi i umiejętnościami.

Pojawią się również moby! Tropiciele to agresywne stworzenia polujące w grupach, na które można natknąć się w okolicach legowisk tropicieli na całej mapie. Jeśli Was zauważą, najpierw ostrzegą, że jesteście za blisko – nie są zbyt przyjazne względem nieproszonych gości. Trzymanie się na dystans pozostawia wam wybór, czy angażować się w potyczkę. Jednak uważajcie, bo jeśli zdecydujecie się na starcie, musicie się liczyć z tym, że tropiciele z legowiska dołączą, by bronić swego terytorium.

Tropiciele to nie jedyne istoty żyjące w Punkcie burzowym. Po całej mapie rozrzucone są pajęcze jaja. Uszkodzenie jednego z nich rozwścieczy zamieszkujące je pająki, które wylegną ze swojego schronienia, by schrupać Was na obiad.

Gniazda dzikiej przyrody oznaczone są na minimapie czerwonymi symbolami. Wszystkie gniazda są statyczne i skończone, co oznacza, że w każdej rozgrywce znajdują się zawsze w tym samym miejscu, można tam napotkać te same okazy zwierząt, a ich liczebność będzie się tylko nieznacznie różnić.

Zwierzęta szanują granice swoich terenów i są agresywne tylko względem intruzów wkraczających do ich domen. Gdy gniazdo dzikiej przyrody zostanie usunięte z mapy, Wasza drużyna może zgarnąć nagrody.

Nowy sezon rozpocznie się w Apex Legends 2 listopada.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube