Apex Legends podobno zamieni martwych graczy w zabójcze cienie na Halloween

Aehz20191004213852927uxcr

Dataminer Shrugtal odpowiada za ostatnie nowinki, związane z Apex Legends. W plikach gry znalazł bowiem sporo informacji na temat zbliżającego się wydarzenia o nazwie Fight or Fright. Wygląda na to, że Respawn szykuje dla nas nowe tryby, skórki oraz przeciwników.

Według przecieków, pierwsze Halloween w Apex Legends doda do gry tryb Shadowfall, który zamieni martwych graczy w cienie (sterowane prawdopodobnie przez AI). Będą one podążały za osobami, które jeszcze żyją i postarają się pomóc im przejść na drugą stronę. Skład składający się z cieni będzie poruszał się szybciej oraz wyposażony zostanie w brutalne ataki w zwarciu. Na szczęście nie będą mogli korzystać z broni palnej, ale i tak mają narobić zamieszania w grze oraz ją utrudnić.

Shadowfall przewidziany będzie do zabawy solo, przy czym, gdy zostanie dziesięciu, ostatnich graczy, wtedy powinni się oni zgrupować oraz razem postarać się uciec przed cieniami. Takie przynajmniej mają być założenia tego trybu. To jednak nie wszystko!

Okazuje się, że poza cieniami martwych graczy, w trybie Shadowfall będą towarzyszyły nam również zombie oraz pająki. Te pierwsze eksplodują, zostawiając po sobie sprzęt. Zombie razem z pająkami będą również lubiły się pojawiać, kiedy otworzycie skrzynie z łupami. Miejcie zatem podczas lootowania oczy dookoła głowy!

Nowy tryb zaoferuje również odmienioną mapę Kings Canyon. Akcja będzie działa się w nocy, a opuszczone Kings Canyon zapowiada się niezwykle klimatyczne. Co ciekawe, za całą sytuację odpowiadać ma ktoś o pseudonimie Revenant – prawdopodobnie będzie to następna postać w Apex Legends.

I tutaj uwaga, powyższe rewelacje są niepełne. Jedne źródło podaje, ze Revenant to nazwa osoby odpowiedzialnej za trupi wygląd Kings Canyon i będzie to nowa postać w Apex Legends, potwierdzona w jakimś przecieku. Inne z kolei podaje, że to nazwa zombie, a do tego, aby stać się cieniem (o czym pisałem na początku), nie wystarczy zostać zabitym przez gracza, ale właśnie przez Revenanta, czyli zombie.

Poza specjalnym trybem, wydarzenie Fight or Fright doda sporo nowych skórek, które zamienią bohaterów w wiedźmy, klaunów, strachy na wróblę lub Draculę. Pojawią się również tematyczne skiny na bronie, oraz nowe wyzwania.

Respawn nie poinformowało, kiedy wydarzenie wystartuje w Apex Legends. Ostatecznie może okazać się, że wszystkie powyższe odkrycia są nieprawdziwe…


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

5 komentarzy