Apex Legends w przyszłości przestanie być jedynie battle royalem

Dodany przez PefriX około 2 lata temu
2 2196
Apex Legends w przyszłości przestanie być jedynie battle royalem

Nowy sezon Apex Legends jest tuż za zakrętem (4 listopada). Będzie to ważne wydarzenie dla gry, bowiem w ramach siódmego sezonu wprowadzony zostanie pierwszy pojazd, a do tego kluby. Przyszłość tego tytułu stoi pod znakiem jeszcze większych nowości, o czym zapewnia Respawn.

Deweloperzy poinformowali, że mają rozpisaną grę oraz aktualizacje aż do 12. sezonu, a co więcej planują wprowadzenie różnorodnych trybów, dzięki którym Apex Legends nie będzie jedynie grą typu battle royale! Nie wiadomo, czy dostaniemy tryby PvP, czy też PvE, ale zapewniono, że nowości powinny nas pozytywnie zaskoczyć. Twórcy zapewniają jednak, że to przyszłość i zalecają skupić się na tym, co jest teraz.

Jeśli zaś chodzi o teraz to Respawn informuje o pewnych uproszczeniach, jakie wprowadza do Apex Legends. Postępy w przepustce bojowej są teraz przyznawane jako gwiazdki (lub pełny poziom przepustki), nie zaś w postaci CP, jak było do tej pory. Każda gwiazdka wypełnia puste miejsce na wskaźniku i jest warta 1/10 poziomu. Zapełnienie wskaźnika skutkuje wyzerowaniem go i przejściem na wyższy poziom. W ten sposób łatwiej jest obserwować postęp w kierunku kolejnego poziomu.

Nowe śledzenie wyzwań dzieli wyzwania na kategorie, takie jak „codzienne”, „tygodniowe” oraz „wydarzenia”. Priorytet na liście otrzymują wyzwania najbliższe ukończenia. Ułatwia to wybór wyzwania, na którym należy się skupić, bez potrzeby opuszczania lobby.

Poza tym podsumowanie gry zostało zmienione tak, aby dostarczać kluczowych informacji o wyzwaniach w bardziej czytelny sposób. Dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć, w jaki sposób każda gra wpływa na postępy przepustki.

Wiemy również, jakie umiejętności będzie posiadała Horizon:

  • Zdolność pasywna: Kosmiczna wędrówka - Specjalny skafander Horizon zapewnia lepszą kontrolę w powietrzu i łagodniejsze upadki.
  • Zdolność taktyczna: Winda grawitacyjna - Odwraca grawitację, podnosząc graczy do góry i wystrzeliwując ich, gdy ją opuszczą.
  • Zdolność specjalna: Czarna dziura - Rozkaż NEWTOWI stworzyć małą, przyciągającą graczy czarną dziurę.

Aby umożliwić zapoznanie się z nową mapą bez obaw o zostanie zestrzelonym, Respawn wprowadzi tryb o nazwie „Spojrzenie na Olimp”. W tym trybie gracze zostaną podzieleni w 30-osobowe składy z możliwością swobodnego poruszania się po mapie, aby zapoznać się z miejscami zrzutu i lokalizacją łupów oraz w celu opracowania strategii na końcowe fazy rozgrywki. W tym trybie kręgi wciąż będą aktywne, a na koniec 4. kręgu gracze wrócą na pokład samolotu, aby wyskoczyć z niego ponownie. Łącznie przewidziane są 3 skoki na jedną grę. Ten tryb jest dostępny tylko przez tydzień.

Wszystkie zmiany i nowości znajdziecie tutaj.

P.S. Wiemy również, że aktualnie nikt w Respawn nie pracuje nad Titanfall 3.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube