Apex Legends z nową postacią oraz 4. Sezonem!

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
2 2683
Apex Legends z nową postacią oraz 4. Sezonem!

Respawm poinformowało o nowościach, które zmierzają do Apex Legends. Trafią one do gry już 4 lutego, a wszystko w ramach rozpoczęcia czwartego sezonu zmagań w tym battle royale’u, który nosi nazwę Asymilacja. Co takiego dostaniemy? Nową legendę, broń, przepustkę bojową oraz aktualizację trybu rankingowego.

Idąc po kolei, nowym herosem w Apex Legends będzie Forge. Pewny siebie, acz skromny Forge, wykorzystuje swoją postawną posturę, siłę i hartowane, niszczycielskie rękawice, aby rzucać swych wrogów na kolana. Czyżby była to pierwsza postać z bardziej rozbudowaną walką w zwarciu?

Sentinel z kolei to nowa broń w tym battle royale’u. Ten samopowtarzalny karabin snajperski pozwoli przebić pancerze wrogów, nim w ogóle się zorientują. Biorąc pod uwagę ilość wolnej przestrzeni na mapach to Sentinel może okazać się niezwykle zabójczą zabawką

Jeśli chodzi o przepustkę bojową to standardowo, Respawn obiecuje ponad 100 wyjątkowych przedmiotów, w tym legendarne skórki, pakiety Apex, ekrany ładowania, pakiety muzyczne oraz garść innych łakoci. O wiele ciekawiej zapowiadają się zmiany w grach rankingowych!

W oparciu o najwyższy poziom osiągnięty w tej serii rankingowej Respawn rozda graczom zawieszki na broń, odznaki oraz ślady nurkowania. Już od początku kolejnej serii ślady nurkowania będą natomiast dostępne tylko przez ograniczony czas. Zmiana ta ma na celu lepsze zorganizowanie przestrzeni wizualnej po skokach z transportera. Twórcy obawiają się, że przez zbyt dużą liczbę dostępnych śladów, straciłyby one swoje znaczenie.

Jeśli podczas 3. serii rankingowej zdobędziecie poziom Łowcy Apex, otrzymacie ślad nurkowania Łowcy Apex na cały okres trwania serii 4. Po jej zakończeniu ślad zostanie usunięty. Gracze, którzy zdobyli ścieżki nurkowania podczas serii. 1 lub 2., zachowają je na zawsze. Respawn planuje cyklicznie udostępniać zestawy 4 śladów nurkowania. Przykładowo: ślady, które można zdobyć podczas 3. serii rankingowej, powrócą za rok, w serii 7., a kolejny zestaw, który udostępnimy w serii 4., wróci w serii 8.  

Po trwającej 3 miesiące 1. serii rankingowej i 4-miesięcznej serii 2., twórcy postanowili przyjrzeć się zaangażowaniu graczy na drabince. Zdecydowano również, że Apex Legends pozostanie przy ok. 3-miesięcznych seriach, ale podzielą je na 2 fazy. Oznacza to, że seria 3. zostanie podzielona na dwie krótsze fazy, na początku których odbędzie się miękki reset. Aby nieco urozmaicić zabawę, faza 1. będzie się rozgrywać na Skraju Świata, zaś faza 2. w Królewskim Kanionie. Nagrody rankingowe będą przyznawane na podstawie najwyższego poziomu z dowolnej fazy, lecz za dotarcie do tego samego poziomu w obydwu fazach gracze otrzymają wyjątkowe, animowane odznaki.

Podczas sezonu 4. zasady miękkiego resetu pozostaną bez zmian. Na początku 3. serii pozycja w rankingu każdego gracza zostanie poddana miękkiemu resetowi i obniżona o 1,5 rangi. Oznacza to, że jeśli 3. serię skończyliście na poziomie złotym II, to nową zaczniecie od srebrnego IV. Gracze z platyny IV zejdą do srebra II, a Łowcy Apex zejdą do platyny II. Opisany powyżej reset będzie miał miejsce na początku każdej fazy.

Dodana zostanie również nowa ranga – poziom mistrza. Aby dotrzeć do poziomu mistrza, konieczne będzie zebranie 10 000 PR – dokładnie tyle samo, ile wymagał dotąd poziom Łowcy Apex. Od teraz na poziomie Łowcy Apex będzie się znajdować tylko 500 najlepszych graczy danej platformy. Oznacza to, że możecie spaść z poziomu Łowcy Apex do mistrza tylko dlatego, że inni gracze zdobyli więcej PR.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube