Apex Legends zapowiada spore zmiany na mapie w 6. sezonie

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
1 1771
Apex Legends zapowiada spore zmiany na mapie w 6. sezonie

Rozpoczęcie nowego sezonu w Apex Legends zbliża się do nas wielkimi krokami. W ramach nowości otrzymamy start nowych rankingów, nową postać, nową broń, nową przepustkę, a także zmiany na mapie Skraj Świata.

Aktualizacja mapy ma na celu odświeżenie gry wraz z premierą kolejnego sezonu – czekają nowe układy lokacji, nowe rotacje i strategie do opanowania. Projektantom daje to również możliwość usprawnienia ogólnego przebiegu gry na danej mapie i płynących z tego doświadczeń, a także pozbycia się pewnych bolączek zgłaszanych przez społeczność.

Hammond Industries w dalszym ciągu przejmuje Skraj Świata. Stanowisko startowe znajduje się na zachód od kopuły, gdzie wcześniej było puste pole z lawą. Olbrzymia rakieta góruje nad centrum tego nowego punktu orientacyjnego, widać ją ponad szczytami z okolic rafinerii.

To nowe miejsce zrzutu obejmuje cztery duże pomieszczenia kontrolne do utrzymania wraz z mnóstwem łupów. Wiele drużyn poczuje się tu jak w domu, mogąc rozproszyć się po okolicy, przedzierając się podwyższonymi pomostami i pełnymi lawy obszarami podczas walki o pozostanie ostatnim zespołem przy życiu.

Plac musztry zastąpiono Odliczaniem, kolejną dużą placówką Hammonda o tajemniczym przeznaczeniu. Ten punkt orientacyjny to imponująca forteca z wysokim ogrodzeniem oraz trzema ogromnymi ścianami przeciwwybuchowymi, które można aktywować w celu natychmiastowego umocnienia przejścia od strony podniebnego haka, szczeliny z lawą i stacji kolejowej.

Duże pomieszczenia kontrolne rozdziela głęboka niecka na środku. Nieckę można otworzyć, aby uzyskać dostęp do lepszych łupów, jednak jest to niebezpieczne, ponieważ to doskonale widoczne z każdej strony miejsce, dlatego w pierwszej kolejności należy przejąć nad tym obszarem kontrolę.

Punkt przerzutowy to mniejszy punkt orientacyjny, jednak znajduje się on w węźle bardzo uczęszczanego obszaru w samym centrum mapy. To nowe miejsce zrzutu powstało na terenie małego miasteczka, które wcześniej znajdowało się pod torami kolejowymi na wschód od zbieracza. Powinno teraz umożliwić prowadzenie o wiele ciekawszych starć i zapewnić znacznie więcej łupu. Żegnamy także Wojaże Mirage'a, ponieważ pan Witt opuścił swym statkiem Skraj Świata… przynajmniej na razie.

Wznoszone ściany to nowa mechanika mapy wykorzystywana na Skraju Świata. Można je znaleźć na stanowisku startowym, w Odliczaniu i punkcie przerzutowym. Aktywowanie panelu uruchomi wznoszenie ogromnej ściany przeciwwybuchowej, tworząc obronną platformę i trwale umacniając daną pozycję dla drużyny, która pierwsza przejmie nad nią kontrolę.

W sezonie 6. pociąg został rozmontowany i można go znaleźć w różnych miejscach na torach Skraju Świata. Niemal wszystkie puste tunele, pozwalające na przejazd pociągu (a tym samym niemal nigdy nieużywane), posiadają teraz nieruchome wagony kolejowe i inne osłony, a także niewielkie ilości łupów.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube