Arcane to pierwszy, growy serial, który otrzymał nagrodę Emmy!

Dodany przez PefriX 9 miesięcy temu
4 1601
Arcane to pierwszy, growy serial, który otrzymał nagrodę Emmy!

Na łamach portalu kilkukrotnie pisaliśmy o Arcane, czyli serialu animowanym od Riot Games, opartym o League of Legends. Wiem, że ten ostatni tytuł budzi skrajne emocje i wielu z Was ma z tą MOBĄ relację typu „love/hate”. Niemniej pomijając ten fakt, Arcane zostało naprawdę dobrze przyjęte i animacja zbierała pochwały na całym świecie z różnych środowisk, nie tylko graczy. Teraz dowiadujemy się, że serial otrzymał również nagrodę Emmy!

Jak podaje Wikipedia:

Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda honorująca osiągnięcia przemysłu telewizyjnego. Określana mianem „telewizyjnego Oscara” jest jedną z nagród EGOT – czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA, obok Oscara (film), Grammy (muzyka) i Tony (teatr). Przyznawana jest corocznie na różnych galach za osiągnięcia w poszczególnych branżach tego przemysłu.

Arcane to pierwsze show oparte o grze, które otrzymało takie wyróżnienie. Dziełu Riot Games udało się pokonać Bob's Burgers, Rick and Morty, The Simpsons czy Marvel's What If…? za „Outstanding Animated Program”. Warto dodać, że prace nad drugim sezonem rwą.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube