ArenaNet bardzo poważnie podchodzi do oszukiwania w Guild Wars 2

Guild wars 2

ArenaNet postanowiło odpowiedzieć zaniepokojonym graczom w sprawie ich podejścia do zgłoszeń w Guild Wars 2. To istotna sprawa, bowiem społeczność powinna wiedzieć, co robi deweloper, gdy gracz zauważy bota i go zgłosi. Oczywiście żaden twórca gry nie powie, że „nic nie robi/nie ma na to czasu”, tylko zadeklaruje pełne oddanie sprawie, poświęcenie jej odpowiedniej ilości czasu oraz uwagi.

Nie inaczej jest w przypadku ArenaNet, które zapewnia, że wszystkie zgłoszenia są uważnie rozpatrywane przez ekipę Guild Wars 2. Zwłaszcza dotyczy to zarzutów o używanie cheatów lub botów w tym MMORPG-u.

Każde takie zgłoszenie jest sprawdzane przez przynajmniej jednego członka Guild Wars 2 Operations Team. Kwestia bezpieczeństwa jest ważna dla ArenaNet, dlatego w przyszłości pojawi się więcej ułatwień do zgłaszania osób oszukujących, a także ich identyfikowania. Deweloperzy pracują również nad rozwiązaniami, które w ogóle zablokują możliwość używania hacków na poziomie kodu gry.

I tak szczerze, czy spodziewaliście się innej odpowiedzi? Nie sugeruję, że ArenaNet niczego nie robi. Pewnie są osoby banowane w Guild Wars 2, część botów znika, inni gracze na stale żegnają się z tym MMORPG-iem. Niemniej społeczność zwraca uwagę, że są przypadki zgłaszane kilkukrotnie, które mimo wielu reportów i tak biegają po Tyrii, jak gdyby nigdy nic. Z kolei ArenaNet bardzo szybko ponoć reaguje na obelgi na czacie gry – wtedy odpowiednie blokady lecą niemal natychmiastowo.

Kompletny komunikat znajdziecie tutaj.

Zobacz także

15 komentarzy