ArenaNet twierdzi, że nie banuje w Guild Wars 2 za używanie ArcDPS

17x9gbkqh30pqjpg

Nie grywam aktualnie w Guiild Wars 2, ale podobno od początku października wśród społeczności tego MMORPG-a rośnie niezadowolenie. Spowodowane jest zapowiedzianymi do gry systemami – „build and equipment swapping template” -, które pojawią się 29 października.

Cześć osób nie jest zadowolona z tych rozwiązań i zwraca uwagę, że ArenaNet poprzez ich implementację szkodzi zewnętrznym programom, jak ArcDPS. Nie będą bowiem one aktualizowane, aby nie rywalizować z tym, co zostanie dodane do Guild Wars 2. Właściwie, to część opcji już została wyłączona, aby przygotować wszystkich do nadchodzących nowości.

W miniony weekend Reddit gry eksplodował plotkami, według których ArenaNet zaczęło banować osoby, które korzystały właśnie z ArcDPS lub shackowały DLL w ArcDPS. Mocne oskarżenia, prawda?

ArenaNet zapewnia, że te doniesienia są nieprawdziwe. Plotki pojawiły się znikąd, zaczęły robić szum dookoła sprawy, której zwyczajnie nie ma. Ostatnia fala banów dotyczyła sześćdziesięciu kont, które oszukiwały w PvP. Co ciekawe, wszystkie one związane były z jednym sprawcą, więc to już zupełne szaleństwo. Jakim cudem zdobył dostęp do tylu kont? Tego pewnie się nie dowiemy.

Deweloperzy zapewniają, że w Guild Wars 2 nie dostaniecie bana za używanie ArcDPS. Jednak sytuacja nieco się komplikuje, gdy zapytamy ArenaNet o pełną legalność tej modyfikacji. Okazuje się, że korzystamy z zewnętrznego oprogramowania na własną odpowiedzialność.

Na ten przykład, ArcDPS oferował miernik DPS-u oraz własne „template”. Ta ostatnia opcja jest już niedostępna, aby nie koligowała z tym, co wprowadzone zostanie do gry. Jest jednak możliwość zmodyfikowania oprogramowania w taki sposób, aby wciąż korzystać z „template” oferowanych niegdyś przez ArcDPS. Jeśli w ten sposób ingerujecie w pliki samego Guild Wars 2 to jest możliwość wyłapania bana.

Można zatem powiedzieć, że za korzystanie z ArcDPS bana nie dostaniecie, ale za modyfikowanie plików gry i używanie rzeczy niedostępnych już teoretycznie tak. I wbrew pozorom są to dwie, różne rzeczy. Jeśli zatem zależy Wam na tej modyfikacji, ale również na koncie Guild Wars 2 to dla świętego spokoju i bezpieczeństwa uważajcie, co ściągacie.


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

9 komentarzy