Artifact oceniany gorzej niż DayZ. Nowa gra Valve zalicza przeciętny start

Ar

Wczoraj (późnym) wieczorem wystartował Artifact – nowy tytuł od twórców Steama, Counter Strike i Doty 2, który miał odmienić, a na pewno odświeżyć rynek karcianek. 

Czy tak się stało? Trudno powiedzieć. Artifact miał średnio udany debiut. Nowa produkcja Valve zgromadziła co prawda 60 tys. równocześnie zalogowanych użytkowników (co jak na karciankę jest niezłym wynikiem), ale niestety nie zauroczyła wszystkich użytkowników. Na obecną chwilę Artifact może się pochwalić tylko 60-procentami pozytywnych recenzji. To wynik gorszy… od DayZ, który jest był przecież jednym z najbardziej hejtowanych tytułów na całym Steamie. 

Ludziom nie podoba się model biznesowy zastosowany przez Valve (w Artifact musimy płacić praktycznie za wszystko), ale też skomplikowane zasady, nieczytelny interfejs, długość rozgrywki (pojedyncze mecze trwają nawet 30 minut) oraz brak wielu podstawowych systemów, które są obecne w innych darmowych (!!!) karciankach. 

Wychodzi więc na to, że lepiej było zrobić i wydać Half Life 3, Team Fortress 3 lub Dotę 3. Valve chciało jednak zrobić własną karciankę. No to zrobiło… Zobaczymy, czy taka gra z takimi ocenami im wystarczy. 

Zagracie TUTAJ

Zobacz także

29 komentarzy