Ashes of Creation chce stworzyć „największe, zorganizowane bitwy PvP w gatunku MMORPG”

Ashesofcreation8

Pierwsze testy Alpha One „zbawcy gatunku”, czyli Ashes of Creation, zostały przesunięte. Nie zmienia to jednak faktu, że Intrepid Studios wiąże z tym projektem spore nadzieje. Poinformowali nawet, że ich tryb Castle Siege będzie czymś niespotykanym w gatunku MMORPG. Na tyle, że samo studio celuje w osiągnięcie „największych, zorganizowanych bitew PvP”.

Trzymam za nich kciuki, ale patrząc po tym, co dzieje się przy masowych potyczkach w EVE Online, to strach pomyśleć, jak to będzie wyglądało w Ashes of Creation. Deweloperzy deklarują, że w pojedynczym ataku na zamek mają brać udział setki graczy. Na ten moment liczba ta osiąga 200 osób równocześnie, ale podobno to dopiero początek.

Intrepid Studios w tym wszystkim bierze pod uwagę „zergowanie” i zapowiada wprowadzenie odpowiednich kontrmechanik. Samo Castle Siege ma opierać się na strategii oraz taktyce, zajmowaniu punktów, wykorzystywaniu maszyn oblężniczych oraz klas postaci. Istotny ma być również rodzaj podłoża, czas bitwy, warunki pogodowe, a nawet pora roku. Brzmi ciekawie, ale…

No właśnie. Samymi słowami ciężko nakarmić graczy, wygłodniałych nowego, dobrego MMORPG-a. Pozostaje zatem po prostu czekać.

Zobacz także

20 komentarzy