Banhammer w Metin2. Zbanowano weteranów i YouTuberów z kontami wartymi grubą kasę!

2020 04 04 123525

Wielkie poruszenie wśród społeczności Metina2. Wszystko z powodu ostatniej „fali blokad”, która zbanowała tysiące graczy z Polski, Niemiec, Rumunii, Turcji i innych krajów. 

GameForge nie patrzyło na staż gry czy wartość konta. Wśród ukaranych byli wieloletni użytkownicy niejednokrotnie zajmujący topowe miejsca na serwerach. Same ich przedmioty były warte kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Szanowni Gracze,

Jesteśmy świadomi faktu, że wielu z Was ma pytania dotyczące ostatniej fali blokad za niedozwolone oprogramowanie przy pomocy Cheatblocker. Sytuacji nie poprawia fakt, że pojawia się wokół tego wiele plotek rozprzestrzenianych poprzez różne kanały komunikacji. Fałszywie pozytywne przypadki, do których się odnoszą te plotki, były weryfikowane podczas pierwszej fali blokad - w minionym roku. Konta, które zostały błędnie zablokowane, zostały odblokowane. Od czasu poprawek w systemie, otrzymujemy teraz dokładne wyniki. Dodatkowo, przypadki skrajne były weryfikowane ręcznie przez dział zajmujący się Cheatblockerem zanim konto zostało zablokowane. Niestety oznacza to, że nie będziemy mogli odblokować Waszego konta.

Podzielamy taką politykę. Każda osoba, która botuje/czituje i łamie regulamin gry powinna być karana. Bez względu na jej "status społeczny". 

Problem w tym, że pojawiły się kontrowersje, co do słuszności tych banów. Masa osób (poczytajcie sobie polskie forum lub komentarze na YT) twierdzi, że została zbanowana… za nic. Dosłownie za nic. 

Oczywiście może to być zasłona dymna (boter nie przyzna się, że botował), ale coś jest chyba na rzeczy. Ukarano YouTuberów (przykład poniżej), weteranów (bawiących się w Metina2 od 2010 roku), a nawet "zaufane osoby", które codziennie udzielały się na forum, zgłaszały błędy gry i wspierały moderatorów lub adminów. 

Niektórzy zwracają uwagę, że winnym może być Cheatblocker, który mylnie klasyfikuje niektóre normalne programy na komputerze jako „cziterskie”.

GameForge twierdzi, że wprowadziło poprawki do systemu i otrzymuje teraz dokładne wyniki (poprzednia fala banów rzeczywiście zablokowała wiele czystych kont), ale jaka jest prawda? Cholera wie. 

Wkrótce powinien pojawić się komunikat o Product Managera Metin2, który rozwieje plotki i odpowie na wszystkie pytania. Ale raczej nie liczyłbym na miłosierdzie.

Jeśli otrzymaliście bana, to raczej jest to definitywny koniec gry. Odblokowanie konta  jest mało prawdopodobne – czytaj niemożliwe. 

Zobacz także

20 komentarzy