Będzie łączenie serwerów w New World...

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
19 13129
Będzie łączenie serwerów w New World...

Hype, hype i po hype.

Amazon Games otworzył mnóstwo nowych serwerów po premierze New World, więc teraz – gdy z gry uciekło 70% 75% aktywnych użytkowników – trzeba to jakoś zbalansować. A najlepszym sposobem na spadającą populację w tytułach MMORPG jest… łącznie serwerów.

Taki Server Merge zbliża się właśnie do “Nowego Świata”. Oto fragment najnowszego komunikatu AGS:

Fuzje serwerów są na horyzoncie. Ale co to właściwie oznacza? Jest kilka czynności, którymi należy się zająć, zanim będziemy pewni, że łączenie światów będzie pozytywnym doświadczeniem dla naszych graczy.

Musimy przetestować naszą technologię. Testowaliśmy scalanie światów w zamkniętej becie, co spowodowało problem z trwałością, który został rozwiązany, i nadal testujemy scalanie z naszym zespołem i niepublicznymi światami.

Obecnie przyglądamy się kilku rzeczom, aby określić, czy świat jest kandydatem do połączenia: chodzi między innymi o wielkość populacji i ogólne zaangażowanie.

Taktycznie światy są połączone w jeden świat. Pozwala nam to usprawnić proces łączenia poprzez usunięcie wymogu sprawdzania wielu postaci na gracza (dlatego tylko jedna postać jest dozwolona na zestaw światowy), a także sprawdzanie zaleceń językowych (zalecenia są wydawane na poziomie zestawu).

Ale w tych połączeniach jest więcej niuansów.

Po zidentyfikowaniu świata jako kandydata do połączenia, porównujemy go z istniejącymi światami, przeglądając elementy, takie jak reprezentacja frakcji i ogólna populacja w zestawie, aby znaleźć najbardziej optymalny świat partnerski. Chociaż nie możemy zagwarantować dokładnych dopasowań, dokładamy wszelkich starań, aby wybierać światy do połączenia, które są komplementarne.

Gracze na światach wskazanych do połączenia zostaną poinformowani z wyprzedzeniem o planie. Gracze z postaciami na kandydującym do połączenia świecie nie stracą swoich postępów (w tym złota, przedmiotów, frakcji); jednak terytoria będą należeć do kompanii ze świata partnerskiego. Na przykład, jeśli Świat X zostanie potwierdzony jako kandydat do scalenia, a Świat Y zostanie zidentyfikowany jako świat partnerski:

Gracze w Świecie Y nie będą dotknięci, z wyjątkiem napływu graczy na świecie. Własność terytorium świata Y utrzymuje się po połączeniu. Kompanie otrzymują rekompensatę w wysokości 50 000 monet, co stanowi 3,3-krotność kosztów wojny, za utratę własności terytoriów z powodu światowej fuzji.

Postacie ze Świata X zostają przeniesione do Świata Y – postacie, kompanie, domy, złoto i posiadane przedmioty pozostają nienaruszone, ale własność terytorium nie będzie trwała w nowym świecie.

Czyli na razie trwa testowanie funkcji i badanie, które serwery nadają się do połączenia, a które powinny zostać nienaruszone.

Raczej nie spodziewałbym się Server Merge w tym miesiącu. Może dopiero w następnym, a może dopiero po Nowym Roku. Dużo będzie jednak zależeć od spadków NW (75% aktywnych graczy już ubyło i z każdym tygodniem ta liczba rośnie o kolejne 5%).


Ważne: New World posiada obecnie 485 otwartych serwerów!


19 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube