Blizzard słucha graczy i sprawi, że esencję będą „Account-Wide” w WoW-ie, ALE…

Ezgif.com webp to jpg

…nie myśleliście chyba, że obędzie się bez jakiegoś haczyku, prawda?

Poinformowano, że w Europie 18 marca wprowadzona zostanie nowa aktualizacja do World of Warcraft. Wprowadzi ona ważne rozwiązanie z kategorii Quality of Life, które powinni docenić wszyscy posiadacze altów. Sprawi bowiem, że esencje staną się współdzielone na całe konto („Account-Wide”). Diabeł tkwi jednak w szczegółach – to nie tak, że grind się już skończy i wszystkie esencje będą wspólne. Zamiast tego Blizzard wpadł na inny pomysł.

Społeczność od aktualizacji 8.2 prosiła, aby esencje były współdzielone. Ich zdobywanie nie jest tyle ciężkie, co uciążliwe. W wielu przypadkach zmusza graczy do wykonywania tej samej czynności, którą nie tak dawno mieli już za sobą. O ile niektóre esencje zdobywa się w sposób nieinwazyjny, wykonując ekspedycje na wyspy, biorąc udział w PvP, czy dungeonach Mythic+, tak ponowne farmienie reputacji dla dwóch frakcji mało kogo bawiło.

I tutaj pojawia się Blizzard, który oferuje nowe rozwiązanie. Gracze będą mogli kupić „duplikaty” dowolnej esencji, którą posiadają na poziomie „rank 3” od NPC MOTHER. Dokonać zakupu będzie można na dowolnej postaci, pod warunkiem, że jesteśmy w posiadaniu odpowiedniej ilości nowej waluty, która wprowadzona została tylko do tego celu.

Echoes of Ny’alotha, bo tak się będzie nazywał środek płatniczy do esencji, zdobędziemy wykonując większość aktywności w World of Warcraft – biorąc udział w PvP, Mythic+, inwazje w Visions of N’Zoth, Horrific Visions, czy pokonując bossów z rajdów. Blizzard nie powiedział jak dużo waluty trzeba będzie zdobyć, aby kupić esencję oraz czy będzie ona wypadała często.

Należy zatem liczyć się z obecnością kolejnego grindu, przy czym w tym przypadku sami decydujecie, co chcecie farmić, a nie będziecie zmuszeni do jednej aktywności. Warto też zaznaczyć, że waluta będzie „soulbound”, więc nie kupicie jej na aukcji od innych graczy. Do tego Blizzard podkreśla, że Echoes of Ny’alotha pozwoli szybciej zaopatrzyć się w esencje, ale wciąż proces ten będzie wymagał włożenia pewnej pracy/wysiłku.

Co zatem z rank 1 i rank 2 esencjami? W zasadzie nie do końca wiadomo i trzeba czekać na potwierdzenie ze strony Blizzarda lub zwyczajnie poczekać do środy. Nie wiadomo bowiem, czy wystarczy wyfarmić walutę i kupić esencję rank 3 u MOTHER, czy wcześniej trzeba będzie zaopatrzyć się w słabsze wersje esencji…

Zobacz także

2 komentarzy