Blizzard słucha i ułatwia wieżę Torghast na życzenie graczy World of Warcraft

I0vib76sulmi1586827620462

Jakiś czas temu pisałem Wam o Torghaście, czyli jednej z głównych atrakcji dodatku Shadowlands. W ramach zmian i testowania tego „nieskończonego dungeonu”, Blizzard dodał „soft-timery”:

„Blizzard najwidoczniej również nie do końca zadowolony jest z tego, że niektóre osoby w ten sposób bawią się w wieży Torghast, bowiem wprowadza do zabawy „soft timer”. Nie będzie to żaden, odgórny licznik czasu w którym musimy się zmieścić, jak to ma miejsce na Mythic+. Nie, wciąż będziemy mogli nieśpiesznie podróżować po kolejnych piętrach, ale trzeba będzie liczyć się z którymś debuffem.

W Twisted Corridors (random Torghast) od poziomu 10 otrzymamy jeden z sześciu debuffów, który z czasem będzie rósł w siłę. Czym dłużej czasu spędzimy na danym poziomie, tym debuff będzie dla nas bardziej upierdliwy i sprawi, że wyzwanie stanie się trudniejsze. W ten sposób Blizzard chce zachęcić graczy do aktywniejszej zabawy.”

O tym pisałem Wam prawie trzy tygodnie temu. Teraz donoszę, że wspomniane wyżej rozwiązanie znika z wieży Torghast. Same debuffy o nazwie Torments zostają w grze, ale przybiorą formę opcjonalnych wyzwań, bazowanych na piętrze na którym się znajdujemy. Sami zdecydujemy, czy chcemy aby nasi przeciwnicy stali się dzięki tym debuffom potężniejsi. Efekty nie będą skalowały się z czasem, a za pokonanie piętra z takim debuffem otrzymamy więcej łakoci.

Zmodyfikowano również sposób zdobywania legendarnych materiałów. Po zmianach nie będziemy ich farmili w ilościach hurtowych, ale zostaniemy nagradzani za odpowiednie piętra. Równocześnie, zmieniono układ wieży w takich sposób, aby gracze mogli bezpiecznie farmić Twisted Dust, którego użyjemy do kupna/tworzenia przedmiotów kosmetycznych.

Co ciekawe, farmienie tego materiału nie będzie związane z coraz wyższym poziomem trudności, za to jeśli chodzi o legendarne matsy to sprawa wygląda odwrotnie. Do tego jeśli będziemy sprawnie czyścili Torghast to możemy liczyć na dodatkowy loot ze skrzyń, za dobry czas.

Na koniec Blizzard przypomina, że to jedynie wersja alfa i wszystko jeszcze w World of Warcraft może ulec zmianie.

Zobacz także

15 komentarzy