Blizzard w sprytny sposób podlizał się graczom – podwójny exp wydłużony w WoW-ie!

Ound5h3phtle1584717701069

Z powodu panującej pandemii na świecie Blizzard dał wszystkim graczom World of Warcraft buffa do zdobywanych punktów doświadczenia. Buff ten zapewniał 100% bonusu, więc było to spore wzmocnienie, pozwalające dwukrotnie szybciej expić postacie. Do tego całość można było wzmocnić innymi bonusami, jak np. heirloomami – fani posiadania altów byli wniebowzięci. Oczywiście każda, dobra zabawa ma swój koniec i 20 kwietnia The Winds of Wisdom miał zakończyć swoje działanie.

Wczoraj Blizzard podał, że od 20 kwietnia do 18 maja obowiązywać będzie nowy buff, który tym razem doda 100% bonusu do zdobywania reputacji. Warto tutaj zaznaczyć, że bonus ten dotyczy tylko frakcji z dodatków Legion oraz Battle for Azeroth, a w tym ostatnim nie dotyczy frakcji  Rajani i Uldum Accord. To spore ograniczenie, ale jeśli komuś zależy na szybszym zdobyciu latania w najnowszym dodatku lub na odblokowaniu ras sprzymierzonych, to nadarza się ku temu doskonała okazja.

Na czym zatem polega spryt Blizzarda? Z ogłoszenia wywnioskować można było, że jeden buff zastąpi drugi. Nic oczywiście nie zostało wprost napisane, ale taki był wydźwięk. W związku z tym fani zrobili rabat na forum oraz reddicie gry, pytając o możliwość wydłużenia czasu trwania The Winds of Wisdom, wprowadzenie dwóch buffów równocześnie lub chociaż możliwość wybrania wzmocnienia. I co na to wujaszek Blizzard?

Po pół godzinie od ogłoszenia poinformowano, że bonus na expa zostaje wydłużony do czasu wydania pre-patcha, wprowadzającego do dodatku Shadowlands. Oznacza to, że The Winds of Wisdom będzie trwał w zasadzie do nie wiadomo kiedy, bowiem Blizzard nie poinformował o dacie premiery najnowszego rozszerzenia, a tym bardziej o dacie wejścia pre-patcha, czy jego zawartości. Gracze World of Warcraft mogą zatem spokojnie korzystać z bonusu, ale pamiętajcie, że buff na reputację trwać będzie tylko do 18 maja.

Społeczność jest pozytywnie zaskoczona decyzją Blizzarda i w komentarzach możemy znaleźć praktycznie same pochwały. Całość z kolei pokrywa się również z początkowymi, pozytywnymi wrażeniami z testów Shadowlands, więc wygląda to całkiem obiecująco. Zanim jednak wskoczymy do hype-trainu to pamiętajmy, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i kochany Blizzard wszystko może jeszcze spier… popsuć :).

I tutaj również mała uwaga, nie musicie szaleć z reputacją, jeśli zależy Wam na sprzymierzonych rasach. W Shadowlands bowiem nie będzie trzeba spełniać tego wymogu, aby którąkolwiek z nich odblokować. Do tego nie musicie również na siłe expić swoich altów, bowiem nowe rozszerzenie zmieni system expienia, wprowadzając nową strefę startową oraz pozwalając na wbicie poziomów 10-50 w obrębie jednego dodatku.

Z doniesień z alfy wynika również, że sam ten proces (expienia 10-50) również został znacznie przyśpieszony. Jedni mówią, że bez przeszkód można się zamknąć w 12-16 godzinach, ale pamiętajcie, że to jedynie informacje z alfy i całość może zostać jeszcze wydłużona. Może, ale nie musi, oczywiście.

Niemniej, bawcie się dobrze, Azeroth czeka!

Zobacz także

6 komentarzy