Blizzard znowu banuje – tym razem amerykańską drużynę studencką

Dodany przez PefriX prawie 5 lat temu
4 6973
Blizzard znowu banuje – tym razem amerykańską drużynę studencką

Przyznam szczerze, że spodziewałem się końca afery związanej z Hearthstone. Blizzard skrócił karę Chung 'blitzchung' Ng Waia, oddał mu nagrody pieniężne, a również postanowił delikatniej potraktować komentatorów. Sam gracz również wypowiedział się w całej sprawie w swoim oświadczeniu, więc wyglądało na to, że poza osobami protestującymi w Sieci oraz obietnicami bojkotowania BlizzConu, wszystko się uspokoiło. A jednak nie.

W zeszłym tygodniu amerykańska drużyna uniwersytecka w Hearthstone, podczas zawodów akademickich pokazała w trakcie meczu, na streamie banner z napisem: "Free Hong Kong, Boycott Blizz". Było to po tym, jak Blizzard ukazał Chung 'blitzchung' Ng Wai – chcieli w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla sprawy.

Wspomniana drużyna nie została wtedy w żaden sposób ukarana. Gracze uznali, że jest to niesprawiedliwe, bowiem wyrazili na wizji swoje poglądy polityczne, więc również powinni zostać ukarani. Teoretyzowano, że transmisja nie była „oficjalnym meczem Blizzarda”, a jedynie akademickimi zawodami. Z tego powodu „delikwenci” nie zostali zbanowani. Na znak dalszego protestu, sami wycofali się z zawodów.

Wygląda jednak na to, że rezygnacja z turniejów nie była już jedynie wolontariatem – drużyna otrzymała bana na pół roku i w tym czasie nie może brać udziału w żadnych zawodach w Hearthstone.

"During week 4 of the Fall 2019 Hearthstone Collegiate Championships, players GiantDwarf, TJammer and Xcelsior were in violation of section 7.1.B of the Hearthstone Collegiate Championship rules for engaging in behavior disruptive to the official esports broadcast.

The players are disqualified from the ongoing tournament and will be ineligible to participate in Hearthstone esports for 6 months, beginning from October 8th, 2019 and extending to April 8th, 2020. Following the 6 months suspension, the players may, at their discretion, continue to participate in Hearthstone esports."

Główni zainteresowani nie żałują podjętej decyzji i przyznają, że „sami szukali kłopotów”. Z tego powodu biorą na siebie pełną odpowiedzialność. Równocześnie poinformowano, że niektórzy gracze z zespołu dają szanse innej karciane - Gods Unchained. Podobno deweloperzy pracujący przy niej są, zacytuję „really cool”.

Co ciekawe, ogłoszenie o banie nie było publiczne. To jeden z graczy postanowił się podzielić tymi „radosnymi” wieściami.


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube