Blizzard znowu krytykowany. Zatrudnia ludzi na "zwolnionych" stanowiskach

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
17 4006
Blizzard znowu krytykowany. Zatrudnia ludzi na "zwolnionych" stanowiskach

Znowu Blizzard, znowu afera. Twórcy World of Warcraft, Diablo 3, Overwatch i Hearthstone nie mają ostatnio dobrej passy. Niestety w wielu przypadkach sami ściągają na siebie kłopoty i krytykę społeczności. 

Tak jak teraz, kiedy Blizzard szuka chętnych na stanowisko Community Managera w Hearthstone. 

Problem w tym, że kilka miesięcy temu zwolniono ponad 200 pracowników Blizzarda, w tym również dział odpowiadający za kontakty ze społecznością HS. 

No i zaczęło. Byli pracownicy Blizzarda ruszyli do ataku, nie mogąc zrozumieć, dlaczego firma szuka nowych osób, a nie nie zatrudnia ponownie „starych” doświadczonych wyjadaczy, którzy sprawdzili się w firmie.  

Oczywiście Blizzard nie robi nic nielegalnego, ale sami przyznacie, że wygląda to nieelegancko i tylko przyciąga niepotrzebne komentarze. 

Gracze zauważają, że może chodzić o kwestie finansowe. Blizzard woli przyjąć nowe zazwyczaj młode osoby, którym nie trzeba płacić tak wiele, jak dotychczasowym doświadczonym pracownikom. 

The company we loved is long dead. Firing a bunch of people and then rehiring more junior ones to save money... disgusting

Tym sposobem oszczędzają sporo kasiory.


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube