Boty pojawiły się w New World. Gracze walczą z nimi na swój sposób

Dodany przez guru około rok temu
12 22758
Boty pojawiły się w New World. Gracze walczą z nimi na swój sposób

Ten moment musiał nadejść.

Każda popularna gra online/gra MMORPG prędzej czy później musi się zmierzyć z hakerami, którzy korzystając z nielegalnych programów, chcą uzyskać przewagę nad normalnymi/uczciwymi playerami.

Niestety New World nie jest i nie będzie pod tym względem wyjątkiem.

W “Nowym Świecie” pojawili się właśnie pierwsi boterzy, których spotkacie głównie nad rzekami lub strumykami. Takie osoby – posługujące się zazwyczaj przypadkowymi nickami typu “asdafdgh” – używają zewnętrznych oprogramowań do automatycznego łowienia ryb. 

(a sami dobrze wiecie, że jest to opłacalne zajęcie, które daje sporo profitów) 

Inne nielegalne skrypty pozwalają z kolei ominąć wprowadzaną niedawno funkcję Anti-AFK:

Screen z “boterskiego” forum:

Przykłady botów:

Najlepsi są jednak gracze, którzy nie czekając na działania Amazonu, postanowili walczyć z botującymi “wędkarzami” na swój sposób np. poprzez lurowanie dzików lub innych potworków pod awatary oszustów.

Gdyby Open-PvP było odgórnie włączone nie byłoby takiego problemu (każdy gracz mógłby ich w spokoju zabić), ale póki co to właśnie potworki muszą za nas wykonać czarną robotę. 

Oczywiście, programy do Auto-Fishing lub Anti-AFK nie wyglądają (jeszcze) zbyt strasznie, ale to i tak powinno być pierwsze i ostatnie ostrzeżenie dla Amazon Games Studios.

Jeśli karuzela cziterów się rozkręci, a AGS nie zadba o odpowiednie zabezpieczenie gry, to już wkrótce po “Nowym Świecie” mogą biegać boterzy posługujący się bardziej zaawansowanymi funkcjami np. speed-hackerzy zabijający potworki oraz innych graczy na jednego hita.

Nikt tego nie chce, prawda?


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube