Boty sabotują turnieje PvP w Guild Wars 2, więc sypią się bany

Dodany przez PefriX ponad rok temu
3 2395
Boty sabotują turnieje PvP w Guild Wars 2, więc sypią się bany

Guild Wars 2 ponoć ma spore problemy z botami, które podróżują po Tyrii i gromadzą surowce. Boty pojawiają się również w World vs World, zapewniając przewagę jednej stronie poprzez błąd. Na domiar złego boty wykorzystywane są również do tego, aby saBOTować turnieje PvP. W jaki sposób?

Napisałbym, że standardowy, bowiem podobna sytuacja miała już miejsce w Guild Wars 2. Okazuje się, że jest grupa graczy, która wykorzystuje automatyczne turnieje w grze do zdobywania przewagi. Zapisuje do nich swoje boty, aby manipulować kolejkami oraz sprzedawać w ten sposób zwycięstwa lub samemu wygrywać, co wpływa na tablicę rankingową. A to wszystko pod nosem ArenaNet.

Jeśli przykładowo o 4 nad ranem zachce się Wam PvP w ArenaNet to może okazać się, że przeciwnicy nic nie będą robili, oddając Wam zwycięstwo za darmo. Gratulacje, właśnie wygraliście z botami! Społeczność Guild Wars 2 postanowiła wyrazić głośno swoje niezadowolenie, a ArenaNet ustosunkowało się do sytuacji. W końcu oskarżono kilku graczy, którzy są związani z firmą, więc trzeba było podjąć jakieś kroki. Jakie?

Permanentnie zbanowano w Guild Wars 2 jakieś 83 konta, które faktycznie uczestniczyły w całym procederze, manipulując rankingami oraz używając botów w Monthly Automated Tournaments. ArenaNet zapewnia, że będzie aktywnie działało w wyszukiwaniu takich graczy oraz reagowaniu na podobne sytuacje. Całość będzie monitorowana i nie powinna się powtórzyć. Do czasu.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube