Bug, który zniszczył polskiego Last Chaos. "Gra straciła już sens"

2020 05 28 180431

News napisany przez użytkownika „Balotelli” - odadnego gracza Last Chaos, który zwątpił w sens gry (to jego słowa).


25 maja miała miejsce akcja, w której jakaś osoba wykupiła wszystkie przedmioty u Aukcjonera [Wydrwigrosz] w LAST CHAOS . 

Oczywiście zrobił to całkowicie nielegalnie. Prawdopodobnie znalazł jakiegoś buga, o którym nikomu nie powiedział, po czym zalała rynek gry miliardami nielegalnego złota (wiele osób miało wystawione przedmioty za absurdalnie wysoką kwotę, niemającą nic wspólnego z realną wartością przedmiotu). 


No i się zaczęło. Najpierw fani Last Chaos domagali się od Gamigo jak najszybszego rollbacka (cofki serwera), aby zlikwidować szkody w ekonomii i przywrócić stan gry do normalnego. 

Nic z tego – gamigo nie zgodziło się na rollback…

… a potem dodało, że gracze posiadający przedmioty u Wyrwigrosza nie są niczemu winni i ich złoto nie zostanie zabrane, chociaż zostało nielegalnie wprowadzone na rynek. Za pomocą buga lub exploita. 

Po prostu wspaniale:(

Niestety, nie zdradzono, w jaki sposób gamigo zamierza rozwiązać problem z napływem tak dużej ilościa golda. Zamiast tego poinformowano o konsekwencjach dla exploitera, zamknięto temat i poproszono nas o uszanowanie tej decyzji. 

Tylko, że część graczy straciła chęć do dalszej zabawy w Last Chaos. 

"Osobiście straciłem chęć (ponownie) do gry na Polskim serwerze Last Chaos. Najpierw historia z przedmiotami, teraz historia z wykupionym wydrwigroszem [...] Najlepszym rozwiązaniem było zrobienie rollback'a tuż po zgłoszeniu i potwierdzeniu tego incydentu. Im dalej w las tym jest gorzej. Narazie nie będę się logował na Polski serwer. Decyzje o grze podejmę dopiero po ogłoszeniu rozwiązania".

"Ta sytuacja już jest nie do ogarnięcia, rynek został zniszczony, znowu napompowali go sztucznym goldem. Niebiany po 100 kk wkrótce". 

"Tu nie ma na co czekać rollback i blokada wydrwigrosza - to powinno się już wydarzyć". 

"Napewno minimum jedna osoba ma 9 biliardow golda. Co czyni ja szkodliwa do wykupienia wszystkiego byle by inni nie mieli i prowadzenia monopolu. Jak teraz postrzegac zlom i inne formy zarobku?"

Zobacz także

17 komentarzy