Burning Legion niech przygotuje się na przygarnięcie uchodźców z innych serwerów World of Warcraft

2bd431f8f5b63bac03d7eb90637f56bd

Blizzard poinformował o kolejnym łączeniu serwerów w World of Warcraft. Tym razem będzie to zdecydowanie większe fuzjowanie światów, nich dotychczas. Na liście znalazło się bowiem sporo serwerów, które zostanie wchłoniętych przez większe światy:

  • Azshara i Krag’jin trafią do Baelgun oraz Lothar.

  • Tichondrius i Lordaeron połączą się z  Blackmoore.

  • Frostmane dołączy Grim Batol i Aggra.

  • Nethersturm oraz Alexstrasza trafią do Madmortemi Proudmoore.

  • Al’Akir, Skullcrusher i Xavius staną się częścią Burning Legion.

Ta ostatnia informacja jest teoretycznie „najważniejsza” dla rodzimych graczy World of Warcraft. Burning Legion to „nieoficjalny, polski serwer”. Znaczy to w zasadzie tyle, że pełno na nim rodaków, co stanowi dla jednych zachętę do grania właśnie tam, a dla innych wręcz odwrotnie. Do tego warto napomknąć, że dominuje tam Horda, chociaż i ktoś z Przymierza się tam znajdzie.

Ciekawe są przy tym komentarze na zagranicznych portalach, którym przykro z powodu Al’Akir, Skullcrusher i Xavius. Grałem na Burning Legion i serwer ten faktycznie ma swój specyficzny klimat, trzeba również przywyknąć do osób rozmawiających/piszących w języku polskim, ale to nie tak, że grają tam jedynie Polacy. Niemniej opinia o naszych rodakach w World of Warcraft nie jest najlepsza. O dziwo, to samo dotyczy Defias Brotherhood, gdzie po stronie Przymierza można spotkać sporo naszych graczy.

Oczywiście może być to przypadek i „cherry picking” z mojej strony, ale przyznaję, że zaskoczony byłem taką reakcją na wieść o przyłączeniu Al’Akir, Skullcrusher i Xavius do Burning Legion. No nic, pozostaje mieć nadzieję, że tamtejsi gracze się zaaklimatyzują…

Zobacz także

46 komentarzy