Celtycka bogini magii, wojny i zniszczenia wkracza dzisiaj do SMITE

5ghj5t64yd45g654fgh3840x2160

To wyjątkowa chwila, bo The Morrigan jest pierwszym przedstawicielem pierwszą przedstawicielką celtyckiej mitologii, która zdecydowała się wkroczyć do SMITE.

Kim jest The Morrigan? Zacznijmy standardowo – od wzmianki z Wikipedii:

Morrigan, znana też jako Morrigu, to celtycka bogini magii, podziemia, wojny i zniszczenia. Przedstawiana jest zwykle w zbroi i rynsztunku. Pojawia się wszędzie, gdzie jest wojna. Krąży nad polem bitwy pod postacią kruka lub wrony. Choć pierwsza część jej imienia wydaje się podobna do staroangielskiego słowa maere, które istnieje wciąż we współczesnym języku angielskim w wyrazie "nightmare" ("mara nocna"), bardziej prawdopodobne jest, iż jest to istniejące w języku staro-,średnio- i nowoirlandzkim słowo mór, znaczące "wielki", z kolei zbliżone fonetycznie "marbh" oznacza umarły, a "mortlaíocht" śmiertelność (zbliżone do ang. mortality). Druga część jej imienia, rigan znaczy po irlandzku "królowa". Imię Morrigan znaczyłoby Wielka Królowa, bądź Królowa Umarłych.

Gdyby w SMITE istniały klasy postaci (a’la MMORPG), to The Morrigan byłaby Warlockiem. Korzysta z czarnej magii, wysysa z przeciwników moce, potrafi nawet tworzyć kopie (iluzje). Będzie to bardzo popularna postać, bez dwóch zdań.

Zagracie TUTAJ

12 komentarzy