Celtycka bogini magii, wojny i zniszczenia wkracza dzisiaj do SMITE


około 2 miesiące temu
1650

To wyjątkowa chwila, bo The Morrigan jest pierwszym przedstawicielem pierwszą przedstawicielką celtyckiej mitologii, która zdecydowała się wkroczyć do SMITE.

Kim jest The Morrigan? Zacznijmy standardowo – od wzmianki z Wikipedii:

Morrigan, znana też jako Morrigu, to celtycka bogini magii, podziemia, wojny i zniszczenia. Przedstawiana jest zwykle w zbroi i rynsztunku. Pojawia się wszędzie, gdzie jest wojna. Krąży nad polem bitwy pod postacią kruka lub wrony. Choć pierwsza część jej imienia wydaje się podobna do staroangielskiego słowa maere, które istnieje wciąż we współczesnym języku angielskim w wyrazie "nightmare" ("mara nocna"), bardziej prawdopodobne jest, iż jest to istniejące w języku staro-,średnio- i nowoirlandzkim słowo mór, znaczące "wielki", z kolei zbliżone fonetycznie "marbh" oznacza umarły, a "mortlaíocht" śmiertelność (zbliżone do ang. mortality). Druga część jej imienia, rigan znaczy po irlandzku "królowa". Imię Morrigan znaczyłoby Wielka Królowa, bądź Królowa Umarłych.

Gdyby w SMITE istniały klasy postaci (a’la MMORPG), to The Morrigan byłaby Warlockiem. Korzysta z czarnej magii, wysysa z przeciwników moce, potrafi nawet tworzyć kopie (iluzje). Będzie to bardzo popularna postać, bez dwóch zdań.

Zagracie TUTAJ

Komentarze 12
Wyszukaj gry MMO Ico arrow down
Ankieta Ico arrow down

Czy przed wypuszczeniem patcha testujecie go na PTS (testowych serwerach)?