Chińskie ograniczenia w graniu doprowadziły do problemów w samych... grach!

Dodany przez PefriX około 2 lata temu
4 7364
Chińskie ograniczenia w graniu doprowadziły do problemów w samych... grach!

Guru pisał ostatnio o nowych ograniczeniach narzucanych na nastolatków w Chinach. Całość znajdziecie tutaj, a w skrócie chodzi o ukrócenie ilości spędzanego czasu przy grach:

„Osoby poniżej 18. roku życia będą teraz mogły grać w gry online (czyli głównie w MMORPG-i) tylko trzy godziny tygodniowo, tylko w piątki, weekendy lub święta, i tylko pomiędzy 20:00 a 21:00.”

Ekstremalne ograniczenia? Czytając niektóre z Waszych komentarzy lub na innych portalach, niekoniecznie. Zostawiam to jednak indywidualnej ocenie, a zamiast tego przejdę do czegoś innego. Okazuje się bowiem, że nowe chińskie regulacje nie przeszły bez echa. Ledwo po ich wprowadzeniu wiele gier mobilnych „eksplodowało”.

Najlepszym przykładem jest Honor of Kings/Arena of Valor, które w ten weekend miało ogromne problemy z serwerami podczas cytowanych godzin. Był to bowiem pierwszy weekend podczas którego obowiązywały nowe regulacje, więc chińska młodzież rzuciła się, aby zagrać. Zainteresowanie było tak wielkie, że gra nie wytrzymała. Tencent nie przygotowało się na taki zalew graczy.

Z doniesień wynika, że wiele gier w Chinach spotkał pomiędzy 20:00 a 21:00 w weekend podobny los. Honor of Kings to najpopularniejsza gra mobilna w Chinach, ale przez brak dostępu do niej młodzież przeniosła się na inne tytuły, powielając tym samym problem i uziemiając kolejne produkcje. Deweloperzy mają czas do następnego weekendu, aby przygotować się na kolejną falę graczy.

Warto dodać, że w Chinach kwitnie teraz handel wynajmowanymi kontami do grania. Specjalne strony oferują możliwość wynajęcia konta „dorosłego gracza” (za opłatą oczywiście), aby móc pograć poza wyznaczonymi godzinami.

Ciekawe, czy o tego typu ograniczenia pokusi się ktoś w Unii Europejskiej, czy choćby w Polsce.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube