Chiny chcą mniej zniewieściałych postaci w grach

Dodany przez Sildu ponad 2 lata temu
15 3949
Chiny chcą mniej zniewieściałych postaci w grach

Chiński rząd ciągle walczy z uzależnieniem od gier oraz niepoprawnymi według nich rzeczami.

Ostatnio pisaliśmy wam o nowych ograniczeniach narzucanych na nastolatków w Chinach. Całość znajdziecie tutaj, a w skrócie chodzi o ukrócenie ilości spędzanego czasu przy grach:

„Osoby poniżej 18. roku życia będą teraz mogły grać w gry online (czyli głównie w MMORPG-i) tylko trzy godziny tygodniowo, tylko w piątki, weekendy lub święta, i tylko pomiędzy 20:00 a 21:00.”

Chiński rząd również zaczął spowalniać proces akceptacji gier, ma to pomóc w walce z uzależnieniem wśród młodych obywateli i nie wiadomo kiedy to powróci do normalności. Prawdopodobnie oberwie się przez to producentom i powtórzy się sytuacja z 2018 roku, gdzie Tencent stracił sporo kasy.

Chińczycy teraz planują zabrać się za zniewieściałość mężczyzn w grach. Chcą, aby postacie męskie miały mniej cech kobiecych i wyglądały w miarę normalniej. Według nich takie postacie są „słabe emocjonalnie i niezdatne do obrony kraju przed zagrożeniem” i mają one wpływ na rozwój młodych osobników. To chyba pierwszy atak w tę stronę, chociaż wcześniej Taric z League of Legends w chińskiej wersji, otrzymał sporo zmian w wyglądzie i charakterze i różnił się od tego naszego.

Zniewieściałość — stan posiadania przez mężczyznę cech stereotypowo kobiecych, lub utrata cech stereotypowo męskich. Określenie to jest zwykle używane w celu krytyki lub wyszydzania tego faktu, w przeciwieństwie do zwykłego opisania mężczyzny jako kobiecego. Zniewieściałość powszechnie kojarzona ze słabością, emocjonalnością oraz nadmiernym dbaniem o wygląd i higienę, a także z zachowaniami homoseksualnymi.


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube