Co robi Diablo w Hearthstone? Na to odpowie darmowy tryb Hearthstone Mercenaries!

Ki5n3m7e6a4q1630024115586

Blizzard oficjalnie poinformował o tym, czym będzie Hearthstone Mercenaries. To zupełnie nowy, darmowy tryb w Hearthstone, który połączy strategiczną rozgrywkę RPG z elementami roguelike. W ramach zabawy gracze rekrutują i zbierają legendarne postacie z całego Azeroth (i nie tylko!). Mogą łączyć i dopasowywać ponad 50 unikalnych najemników (a będzie ich więcej), spośród wielu ulubieńców fanów, takich jak Sylvannas Windrunner i Ragnaros the Firelord.

Każdy najemnik rośnie w siłę wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów (do poziomu 30), a wszyscy najemnicy mają zdolności do ulepszania i potencjalne synergie za pomocą których, można  tworzyć niezliczone kombinacje drużyn. Światowa premiera Hearthstone Mercenaries nastąpi 12 października. Poniżej garść informacji:

Wypróbujcie Mercenaries po premierze 12 października i zdobądźcie ośmiu najemników za samo wypełnienie misji wprowadzających. To wystarczy, aby zebrać drużynę i od razu zacząć gonić za Bounties. Po ukończeniu Prologu Najemników i rozpoczęciu pierwszego zlecenia otrzymacie również uroczego nowego wierzchowca Sarge do World of Warcraft!

Seeking Bounties to główna część rozgrywki w trybie PvE Mercenaries mająca kluczowe znaczenie w zdobywaniu doświadczenia najemników, nawet jeśli planujecie skupić się na grze PvP. Mnóstwo nagród(Bounties) czeka na zdobycie, a droga do każdej z nich to proceduralnie generowane potyczki prowadzące do Bounty Bossa! Im dłużej będziecie grać tym więcej dodatkowych poziomów trudności odblokujecie, a wraz z nimi nadejdą nowe wyzwania!

Mercenaries oferuje system walki, który nagradza spryt i cierpliwość. Przed każdą walką gracze wybierają najemników ze swojej drużyny do udziału w bitwie. W każdej turze będą wybierać akcje swojej drużyny równocześnie ze swoimi przeciwnikami i obserwować wyniki walki. Gracze mogą skupić się na PVE, gonić za łupami lub rozpocząć rywalizację w PvP, aby zdobywać osiągnięcia, nagrody oraz  miejsca w tabeli liderów.

Podczas wybierania najemników do swojej drużyny zauważycie trzy różne kolory, reprezentujące różne role. Te role to Wojownik, Zaklinacz i Obrońca. Każda rola ma różne rodzaje ruchów oraz mocne i słabe strony. Na najbardziej podstawowym poziomie, podczas ataku, Wojownicy zadają Czarodziejom podwójne obrażenia; Czarodzieje zadają podwójne obrażenia Obrońcom; a Obrońcy zadają Wojownikom podwójne obrażenia.

Wioska jest centralnym punktem dla wszystkich najemników. W wiosce możecie zarządzać swoją kolekcją, zbierać nagrody za zadania, udać się bezpośrednio do sklepu najemników, wyruszyć na zlecenia i wiele więcej. Diablo z kolei jest dostępny w ramach jednego z trzech zestawów przedsprzedażowych, z których każdy zawiera kultową postać ze świata Blizzarda.

Spokojnie, jeśli nie rozumiecie o co chodzi w Mercenaries to nie martwcie się – ja też nie do końca wiem, jak ma ten tryb się sprawować. Wygląda, jak wariację na temat Battlegrounds, tylko nieco bardziej skomplikowaną z możliwością zdecydowania o zachowaniu jednostek. Gameplay poniżej powinien rzucić nieco więcej światła na to, co tam Blizzard wymyślił do Hearthstone.

Szczegóły zaś znajdziecie tutaj.

Zobacz także

6 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Ff

Kalendarz