Co robi twórca marki Final Fantasy? Gra lalafellem po 12 godzin w Final Fantasy XIV!

Dodany przez PefriX 7 miesięcy temu
24 3953
Co robi twórca marki Final Fantasy? Gra lalafellem po 12 godzin w Final Fantasy XIV!

Guru pisał ostatnio o ujawnieniu nowej klasy, która trafi do Final Fantasy XIV w ramach kolejnego dodatku. Wszystko miało miejsce w ramach Fan Festivalu w Londynie, podczas którego pokazano współpracę z Fall Guys, a także crossover z Final Fantasy XVI. Na miejscu pojawił się również sam Hironobu Sakaguchi, czyli twórca serii, rodzin całej marki i generalnie osoba odpowiedzialna za Final Fantasy.

„Finałowa fantazja” trwa od lat w najlepsze, a sam Hironobu Sakaguchi rozstał się ze Square Enix. Nie porzucił jednak swoich powiązań z firmą, bo pojawił się na Fan Festivalu w Londynie. Ojciec całej marki publicznie przyznał Naoki Yoshidzie, że grywa w jego produkt. A konkretnie spędzał z nią nawet 12 godzin dziennie. Final Fantasy XIV w pewnym momencie zajmowało nawet 80% jego czasu – czasem nawet odpuszczał jedzenie, aby zagrać.

Oczywiście taką wypowiedź należy traktować z dystansem oraz uznać za PR-ową gadkę, dzięki której społeczność Final Fantasy XIV może się cieszyć, a ja mam możliwość napisania takiego newsa. Nie umniejsza to jednak temu, że to naprawdę spore wyróżnienie, gdy twórca marki przyznaje się do zagrywania w dany tytuł.

Sam Yoshida przyznam, że jego zespół monitorował czy przypadkiem Hironobu Sakaguchi nie zdradzi czegoś związanego z Final Fantasy XIV. Główny zainteresowany z kolei zaznacza, że jego oczekiwania wobec MMORPG-a były niskie. Niemniej tytuł go wciągnął, a teraz stał się częścią jego życia. Na tyle, że czasami omija spotkania w pracy, bo aktualnie raiduje. Brzmi mało odpowiedzialnie? Sami musicie ocenić.

„Strasznie wczoraj długo grałem. Cisnąłem raidy do piątej rano. Film mi się urwał, jak leżałem pod biurkiem. Teraz mnie krzyż napierdziela. Trochę się przespałem, ale musiałem wstać rano, bo mam obowiązki. Mam dziecko. Niektórzy mówią, że nie można grać, jak się ma dzieci, ale to nieprawda. Można, tylko trzeba wstawać rano. Na tym polega odpowiedzialność.” - DecoMorreno 2k23.

Poniżej znajdziecie teaser trailer do dodatku Dawntrail, a także zapis z imprezy.


24 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube