"Co tydzień banujemy 67 tysiący kont botów"

Dodany przez guru 3 miesiące temu
7 4425
"Co tydzień banujemy 67 tysiący kont botów"

Po niefortunnej, albo po prostu zamierzonej wypowiedzi nowych właścicieli RuneScape (TUTAJ) o tym, że “boty są w zasadzie w porządku” i że “są częścią ekosystemu gry”…

Jagex wystosował specjalny komunikat, w którym zapewnia – zniesmaczoną tamtą wypowiedzią – społeczność RuneScape, a w szczególności Old School RuneScape, że walka z botami nadal jest ich priorytetem i że nie zamierzą odpuszczać tej bitwy, nawet jeśli na razie nie widać poprawy na serwerach. 

W walce z botami zawsze mamy do czynienia z wyścigiem zbrojeń. Rzeczywistość jest taka, że ​​tak szybko, jak je zakazujemy, powstają nowe boty. Istnieją setki, a nawet tysiące oszustów – niektórzy niezależni, inni zorganizowani – których celem jest Old School. Stale udoskonalamy nasze możliwości zapobiegania oszustwom i ich usuwania w ramach ACT (zespołu ds. przeciwdziałania oszustwom), technologii gier, analizy danych i eliminacji prawnych – jest to wysiłek wielu zespołów. 

Nieustannie pracujemy, aby wyprzedzić ten wyścig i aktywnie pracujemy nad większymi inicjatywami mającymi na celu walkę z botowaniem, o których mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podzielić się z Wami więcej informacji.

Walka z botami to jednak niekończąca się historia, o czym świadczą przerażające dane na temat liczby oszustów w RuneScape oraz Old School RuneScape.

Cytat: 

  • W ubiegłym roku zbanowaliśmy ponad 6,9 miliona kont.
  • Jak dotąd w 2024 roku średnio co tydzień blokujemy ponad 67 000 kont Old School RuneScape.
  • Co tydzień z gospodarki RuneScape usuwane jest około 1,5T GP.
  • Co tydzień około 900 miliardów GP jest usuwanych z ekonomii Old School RuneScape.

6,9 mln zbanowanych kont w 2023 roku, średnio 67 tys. Banów na tydzień w 2024 roku w OSRS – wygląda więc na to, że RuneScape/OSRS jest nie tylko jednym z najpopularniejszych, ale też najbardziej “zabotowanych” MMORPGów na świecie.

Niestety jest to domena dużych produkcji Massively Multiplayer… no może poza FFXIV czy ESO, gdzie boty są na marginesie.

 


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube