CrossfireX to prawie Crossfire 2! Będzie kampania fabularna, a wszystko do tego za darmo!

Maxresdefault

Crossfire nie cieszy się w Europie popularnością, za to w Azji jest szalenie popularną grą – zwłaszcza w Chinach. Deweloperzy już jakiś czas temu zapowiedzieli kontynuację tejże produkcji, która nosić będzie miała nazwę CrossfireX (to oficjalny zapis nazwy gry).

CrossfireX wydane zostanie również w Europie  w okolicach 2020 roku, ale na Xbox One. Nie wiadomo przy tym, kiedy pojawi się wersja na PC-ty. Produkcja udostępniona zostanie za darmo (Free-to-Play) i zapowiedziano pewną rewolucję w jej obrębie – otrzyma kampanię fabularną. Gracze mają mieć dostęp do szeregu misji, połączonych ze sobą spójną historią za którą odpowiadać ma studio Remedy (Max Payne, Alan Wake).

Jeśli chodzi o zarys fabularny to CrossfireX przenosi nas do czasów, gdzie o prym nad władzą walczą dwie organizacje paramilitarne. Mamy Global Risk, który skupia dookoła siebie weteranów sił specjalnych oraz Black List, opierające się na działalności terrorystycznej. W trakcie zabawy gracz będzie musiał opowiedzieć się po jednej ze stron.

Sama rozgrywka ukazana zostanie z perspektywy pierwszej osoby (FPP) i skoncentruje się na strzelaniu przy użyciu nowoczesnych, realistycznych broni oraz wykorzystaniu różnych gadżetów, czy innych tworów technologicznych. Do dyspozycji otrzymamy trzy tryby. Jednym z nich będzie wspomniana wyżej kampania fabularna (nie wiadomo, czy dostanie tryb kooperacji), drugim klasyczny multiplayer, a trzecim battle royale.

Waszym zdaniem CrossfireX ma czego szukać na Xbox One oraz powinien próbować swoich sił na rynku PC-towym?


Za powyższy wpis odpowiada PefriX 2, czyli ja.

Zobacz także

4 komentarzy