Crossplay pomiędzy PC, a konsolami nie będzie automatyczny w Apex Legends

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
2 2317
Crossplay pomiędzy PC, a konsolami nie będzie automatyczny w Apex Legends

Apex Legends zmierza na Steama, dzięki czemu tytuł ten dostępny będzie na Origin, PlayStation 4, Xbox One oraz na Nintendo Switch. Ogrom platform powinien przysłużyć się temu battle royale, jeśli chodzi o ilość graczy. Respawn zapewnia jednak, że obiecany crossplay nie będzie inwazyjny.

Deweloperzy informują, że możliwość wspólnego grania pomiędzy różnymi platformami nie będzie standardowo uruchomiona w Apex Legends. To gracze na PC sami będą musieli uruchomić taką opcję, aby do matchmakingu dorzucało zawodników z konsol. To samo działać będzie również w drugą stronę.

Jak dokładnie ma zachowywać się ten system? Jeśli zaprosimy go swojej drużyny kogoś z innej platformy, wtedy system dobierania graczy wrzuci wszystkich do jednego worka, uruchamiając crossplay. Jednak, gdy zdecydujemy się na granie w obrębie własnej konsoli, czy PC-ta, to nie mamy się czego obawiać.

Jakość meczy zostanie zachowana i nikt nie będzie zmuszany do grania na „obcych warunkach”. Crossplay będzie działał tylko, gdy zdecydujecie się na zabawę ze znajomymi. W innym przypadku wszystko pozostanie w normie.

Jesienią do Apex Legends trafić mają nowości, więc jest na co czekać.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube