Czołowa gildia WoW-a rezygnuje z wyścigów, bo "gra nie wykazuje żadnych prób ewolucji"

Ex

Gildia Exorsus – jedna z najstarszych i najbardziej utytułowanych gildii w World of Warcraft ogłosiła właśnie, że częściowo wycofuje się z profesjonalnej rajdowej sceny gry.

Rosjanie będą poświęcać na rajdy tylko dwa dni (dwa wieczory) w tygodniu. To eliminuje ich z walki o “World Firsty”. 

Powód numer 1:

Przez lata istnienia “Exorsus” przekształciło się w wielką społeczność; często spotykaliśmy się w prawdziwym życiu, wielu z nas zostało bliskimi przyjaciółmi lub kolegami.

Ta gildia już dawno przestała być miejscem wyłącznie rajdów; stała się częścią naszego stylu życia i po konsultacjach z kompanami doszliśmy do wniosku, że (wycofanie z wyścigów) to jedyny sposób.

Powód numer 2:

Niestety World of Warcraft nie wykazał żadnych prób ewolucji w ciągu ostatnich kilku lat i trudno jest poświęcić czas grze, jeśli nie ma tu nic atrakcyjnego, za wyjątkiem rajdów.

Oczywiście niektórzy z naszych graczy będą kontynuować raidowanie hardcore'owe i chętnie polecę ich najlepszym gildiom na świecie. Jednak niektórzy starzy gracze, którzy przestali z nami grać jakiś czas temu z powodu niemożności poświęcenia tak poważnego czasu na rajdy, powrócą do nas ponownie!

Czyli “Exorsus” postawiło na przyjaźń i społeczny aspekt gildii, zamiast niekończącego się wyścigu szczurów o “World First”. Profesjonalna gildia zmienia się w casualową. 

***

“Exorsus” kilka lat temu – przy okazji dodatku “Legion” - zdobyło World First. Od tamtej pory cały czas utrzymywało się w ścisłej czołówce gildii World of Warcraft na świecie.

Przy ostatnim rajdzie, Castle Nathria, zajęli szóste miejsce, wcześniej piąte miejsce (Ny’alotha) oraz jedenaste (The Eternal Palace).

Zobacz także

20 komentarzy