Czołowi content-creatorzy World of Warcraft odchodzą z gry

Assss

Kolejne osoby odwracają się od Blizzarda i definitywnie kończą swoją przygodę z “Królem MMORPG”.

I nie mówimy tutaj o zwykłych graczach straszących anulowaniem subskrypcji (Blizzard jakoś przeżyje bez waszych 15 dolarów), ale content-creatorach, którzy swoimi setkami, tysiącami filmików mieli ogromny wpływ na postrzeganie gry. 

Najpierw swoje odejście ogłosił “MadSeasonShow” (409 tys. Subskrypcji na YouTube), a niedługo potem “Preach” aka “Preach Gaming” (432 tys. Subskrypcji na YouTube).

“MadSeasonShow” to absolutny weteran, który zaczynał przygodę z WoW-em w 2005 roku, aby w 2014 roku przerzucić się na YouTube. Jego filmiki (okraszone humorem i świetnym montażem) miały regularnie po setki tysięcy wyświetleń.

“Preach” z ekipą to również bardzo istotna część YouTube’owego contentu World of Warcraft. Ich filmy poruszały ważne, czasami kontrowersyjne kwestie, które miały wpływ na społeczność WoW-a.

Co ciekawe, decyzja o odejściu “MadSaeasonShow” oraz “Preach” od WoW-a nie była bezpośrednio podyktowana ostatnim pozwem sądowym przeciwko Activision-Blizzard. Poszło o kwestie gameplay'owe. Obaj YouTuberzy przyznają, że World of Warcraft zatracił swoją tożsamość, a kierunek obrany przez Blizzard okazał się drogą do nikąd.

- “Brak mi słów, co zrobiono z World of Warcraft. Nie poznaję już tej gry”

- “Jestem zaszokowany i zdegustowany jak traktuje się takich graczy jak my”

- “Oddałem World of Warcraft kawał swojego życia, a raz za razem dostaję nieprzemyślany, niedokończony i całkowicie bezsensowny content”.

***

To co? Kto następny?

Zobacz także

48 komentarzy