Czy Metin2 umiera? Łączenie dopiero co otwartych serwerów

Dodany przez guru około 2 lata temu
10 9590
Czy Metin2 umiera? Łączenie dopiero co otwartych serwerów

RuneScape ma się fantastycznie (rekord graczy online OSRS i RS3), Tibia ma się świetnie (najlepsze wyniki CCU w historii), czego niestety nie możemy powiedzieć o Metinie2.

Ten kultowy i szczególny dla Polaków MMORPG ma swoje problemy. Liczba graczy nie rośnie, wręcz odwrotnie, o czym świadczą bardzo częste łączenia serwerów.

Kolejny taki Server Merge będzie miał miejsce w następnym tygodniu (8 grudnia). Światy “Corondum” oraz “Polyphemos” (należące do klastra Europy Wschodniej, czyli tego polskiego!!!) zostaną połączone w całość.

“Corondum” powstał w marcu (z połączenia czterech światów), a “Polyphemos” w lipcu tego roku. Mówimy więc o nowiutkich-świeżutkich światach, które – w teorii – powinny tętnić życiem. Coś nie wyszło…

Szczegóły TUTAJ.


Oczywiście jest za wcześnie, żeby mówić o “śmierci Metin2”. Gra nie jest już tak popularna jak pięć czy dziesięć lat temu, ale aktywnych użytkowników wciąż trzeba liczyć w grubych tysiącach.

Ponadto Metin2 ma ogromną bazę fanów na prywatnych serwerach. Gdyby rozprawić się ze wszystkimi piratami (GameForge niby próbuje, ale jakoś średnio im to wychodzi), to oficjalna wersja zwiększyłaby swoją populację kilkukrotnie.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube