Czy od 2017 roku powstał lepszy MMORPG niż Albion Online?

Dodany przez guru 3 miesiące temu
23 3619
Czy od 2017 roku powstał lepszy MMORPG niż Albion Online?

Zapytam inaczej: czy spodziewaliście się, że Albion Online będzie tak dobry i że osiągnie tak wielki sukces?

Raczej nie. Sandbox z hardkorowym stylem rozgrywki oraz wypadaniem przedmiotów po śmierci (gdy zabije nas inny gracz) nie brzmiał zbyt zachęcająco. Wydawało się, że Albion Online skończy gdzieś na marginesie gatunku z małą, ale oddaną liczbą fanów.

Stało się jednak inaczej.

Angażująca zabawa, małe wymagania sprzętowe, uczciwy model Free-To-Play bez Pay-To-Win (dwa lata po premierze Albion przeszedł z B2P na F2P), megaserwer mieszczący graczy z różnych zakątków świata, różne wersje językowe (w tym również polska lokalizacja), powstanie mobilnej wersji, cross-play czy wreszcie profesjonalni deweloperzy, którzy dostarczają świetne dodatki i wiedzą, w jaki sposób rozwijać swoją grę…

… spowodowały wielki i coraz większy wzrost popularności, rozpoznawalności i medialności Albiona Online. W szczytowym momencie gra miała 270,000 aktywnych graczy dziennie – i sądząc po ostatnich wydarzeniach (np. upgrade graficzny i wprowadzenie wyczekiwanych funkcji) ten trend cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie.

Jeśli szukacie niecasualowej gry MMORPG, kompletnie innej od WoW-a, FFXIV, ESO, GW2… i setek innych tytułów, to Albion Online jest murowanym faworytem.

***

Gwoździem programu newsa są jednak piąte urodziny Albiona (2017-2022). Z tej okazji Sandbox Interactive przygotowało mnóstwo atrakcji, które rozpoczęły się dzisiaj i potrwają aż do 28 lipca.

“Świętujemy historię Albionu i twój udział w niej za pomocą specjalnych przedmiotów ozdobnych, tortu urodzinowego, dekoracji w miastach oraz - przede wszystkim - znajomymi twarzami przemierzającymi otwarty świat…”

Wszystkie postacie, które zalogują się w tym czasie otrzymają Awatara z okazji Piątej Rocznicy oraz Pierścień Awatara. Ci, którzy obejrzą Rocznicowego Streama będą mogli otrzymać jednorazowy Drop na Twitchu. Zabijanie posągów może zapewnić wam rocznicową skórkę dla Konia Wierzchowego, Chromarmatę strzelającą fajerwerkami, Sztandar Rocznicowy i kawałki tortu, zapewniające tymczasową premię do Sławy.

Szczegóły TUTAJ.

No i Wszystkiego Najlepszego dla Albiona!

 


23 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube