Czym będą kluby w Apex Legends? To takie gildie, ale nie do końca…

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
1 3242
Czym będą kluby w Apex Legends? To takie gildie, ale nie do końca…

Siódmy sezon przyniesie sporo nowości do Apex Legends. Nowa postać, nowa mapa, nowy battle pass. Ok, to standard. Wprowadzenie pojazdów do tego battle royale? Całkiem ciekawe! To jednak nie wszystko, bowiem do gry trafią również kluby.

Kluby to nowa funkcja, która ułatwi budowanie społeczności i zbieranie oddziałów przed walką. To coś więcej niż dodatkowa lista znajomych. Dzięki klubom możecie być w kontakcie z pozostałymi graczami, śledzić ich aktywność oraz wysyłać im zaproszenia do grupy. 

Jeśli nie macie jeszcze żadnych kompanów, z którymi możecie stworzyć oddział, kluby pozwolą Wam znaleźć ekipę w sam raz dla Was. Po premierze sezonu 7. (4 listopada) w lobby pojawi się nowa zakładka o jakże trafnej nazwie „Klub”. Tam będziecie mogli stworzyć lub dołączyć do klubu.

Opcje są standardowe, więc wybierzecie nazwę, tag, logo, ustawienia prywatności klubu oraz jak ma być wyszukiwany. Kluby są powiązane z centrum danych, w którym właściciel znajdował się w momencie założenia klubu. Dzięki temu wszyscy członkowie klubu powinni mieć podobny ping. Kluby z innego centrum danych nie będą widoczne na Waszej liście, chyba że się z nim połączycie. Możecie jednak otrzymywać zaproszenia od dowolnych klubów oraz do nich dołączać – niezależnie od centrum danych.

Aby ułatwić zarządzanie klubem, jego właściciel może nadawać graczom rangi. Każda ranga oprócz powiązanych z nią uprawnień daje również dostęp do uprawnień powiązanych z niższymi rangami. Każdy klub może mieć tylko jednego właściciela, ale wielu członków pozostałych rang.

Użytkownicy mogą zostać wyrzuceni z klubu. Zdarzają sią tacy, którzy czekają, aż rozpocznie się gra lub administratorzy gdzieś znikną – wtedy zaczynają rozrabiać. Aby mieć pewność, że właściciel i administratorzy będą wiedzieć o Waszym spotkaniu z problematycznym klubowiczem, możecie złożyć na niego skargę w lobby klubu. Gdy to zrobicie, w Kalendarium zostanie wyświetlona wyjątkowa aktywność, którą zobaczą tylko właściciel i administratorzy.

Dzięki temu będą oni wiedzieć, że złożono skargę. Administratorzy mogą się zapoznać ze wszystkimi skargami złożonymi na danego gracza w panelu jego szczegółów, w menu zarządzania członkami klubu. Lista skarg znajduje się w pobliżu przycisku odpowiedzialnego za wyrzucenie gracza. 

Poza tym dostępne są również ogłoszenia klubowe, a także nowe odznaki, dzięki którym inni gracze na polu bitwy zobaczą, do czego zdolny jest Wasz klub. Respawn zapewnia przy tym, że to dopiero początek rozwoju klubów w Apex Legends. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube