Destiny 2 wygrało z twórcami cheatów i dostanie ponad 4 mln dolarów!

Dodany przez PefriX 7 miesięcy temu
2 1121
Destiny 2 wygrało z twórcami cheatów i dostanie ponad 4 mln dolarów!

Jakiś czas temu pisałem, że Bungie poszło na wojnę z twórcami cheatów, w której zdecydowanie wygrywa. Jedna z pozwanych grup, AimJunkies, postanowiła jednak zwalczyć ogień ogniem i pozwało ekipę odpowiedzialną za Destiny 2. W efekcie w toku były dwie sprawy: Bungie vs AimJunkies oraz AimJunkies vs Bungie. Ta pierwsza została już rozwiązana!

Sąd uznał, że twórcy cheatów do Destiny 2 są winni i muszą przekazać deweloperom prawie 4,4 milionów dolarów odszkodowania (dokładnie 4 396 222). Jest to więc zwycięstwo dla Bungie i aktualny wynik starcia wynosi 1:0. Niemniej może on ulec zmianie, bo teraz sąd weźmie pod uwagę drugą sprawę. O co AimJunkies pozywa Bungie?

„Okazuje się, że twórcy Destiny 2 mieliby złamać regulamin (ToS) nielegalnego oprogramowania po jego nabyciu. Bungie miało ponoć dokonać „reverse-engineeringu”, co jest zakazane po kupieniu produktu. Dodatkowo, firma oskarżona została również o nieautoryzowane uzyskanie dostępu do prywatnego komputera poprzez hackowanie.

Bungie miało faktycznie uzyskać nielegalny dostęp do komputera kogoś z AimJunkies i w ten sposób uzyskać dokumenty bez ich pozwolenia. I to właśnie one są jedynym dowodem w sprawie przeciwko grupie. Te roszczenia zawarte są w klauzuli Computer Fraud and Abuse Act w starszej wersji umowy licencyjnej Bungie. Starsza wersja nie zawiera klauzuli o przeszukiwaniu plików w celu zapobiegania oszustwom, w przeciwieństwie do obecnej wersji Bungie. W efekcie firma nie miała prawa (teoretycznie) zrobić tego, co zrobiła.”

Nie wiadomo, jak sąd ustosunkuje się do tego. Zaraz może okazać się, że Bungie odda wszystkie uzyskane z poprzedniej rozprawy pieniądze, twórcom cheatów. To by dopiero był precedens! Z drugiej strony szanse na to nie są duże. Dlaczego?

Bungie od razu skierowało wyrok do sądu prowadzącego nową sprawę, aby ten wykorzystał jej wynik i zakończył temat. Jak tylko pojawią się szczegóły w tej sprawie, to Was o tym poinformujemy. Na ten moment wygrywają twórcy Destiny 2. Szczegóły na temat sprawy znajdziecie w tym miejscu.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube